Google Nexus 10 – objeven na Picase

8

Na webové službě Picasa se objevil zajímavý obrázek. Měla by to být první fotka tabletu Nexus 10, který by měl vyrábět s největší pravděpodobností Samsung. EXIF data fotografie totiž udávají jako model fotoaparátu Nexus 10, který by se dle spekulací měl objevit na trhu až v příštím roce.

Bohužel, musíme upozornit i na to, že EXIF informace se dají lehce zmanipulovat – nezbývá tedy nic jiného, než doufat, že tato data jsou reálná.

Dále z EXIF dat dokážeme vyčíst i to, že tablet by měl v sobě mít 5MPx fotoaparát (nejspíše se jedná o zadní fotoaparát) a celý tablet běží na softwarovém balíčku JVP12C, což znamená, že jej pohání stále Jelly Bean. Kromě těchto informací o tabletu nadále nevíme vůbec nic – žádné jiné údaje zatím neunikly (testy v benchmarcích apod.).

Můžeme ale začít přemýšlet nad tím, že tablet opravdu již existuje. Dokonce fotografie z tabletu byla nahrána na Picasu již 15. října. Díky tomu se může klidně stát, že tablet budeme moci vidět na akci pořádanou Googlem, která se bude konat 29. října v New Yorku. Na této akci by měla totiž firma představit nové zařízení rodiny Nexus.

Mezi prvními spekulacemi, co se týkaly Nexusu 10 se mluvilo o 10.1″ displeji s rozlišením 2560 x 1600 (hustota 299 ppi). U tohoto tabletu se mluví o dvou procesorech – o Tegře3 a o dvou-jádrovém procesoru – Samsung Eyxnos 5250 Cortex-A15.

Co říkáte na nový Nexus 10? Bude mít stejný úspěch jako Nexus 7 ?

 

Zdroj: aa, archiv

8 KOMENTÁŘE

 1. Můžu se zeptat co to přesně řada nexus je? Někde jsem četla, že u Nexusů je jisté, že budeme dostávat aktualizace na nejnovější verze… Myslíte, že byste mi to mohl někdo trochu osvětlit? Díky. 🙂

  • Samozřejmě, že Vám to můžeme vysvětlit 🙂

   Řada Nexus jsou telefony, které mají oficiální podporu od Google – dostávají tedy nejnovější systém ihned, co jej Google vypustí do světa (nesmíte mít ale telefon uzamknutý u operátora – u nás je to trochu problém (poté trvá déle, než se k Vám aktualizace dostane]. V telefonu také nenaleznete žádnou nástavbu od výrobce, ale čistý Android, který je mnohem rychlejší a stabilnější.

   Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohl.

 2. Omlouvám se, ale ještě mě napadlo pár dodatečných otázek… O:)
  1) Jak dlouho platí záruka Googlu na aktualizaci na nejnovější Android?
  2) Záleží na výrobci mobilu? Pokud je v názvu Nexus, znamená to oficiální podporu od Googlu?

  • Dobrý den,

   1) Záruka aktualizace od Google platí cca 2 roky – popřípadě, pokud Google rozhodne, že zařízení určený operační systém zvládá, updatuje jej i po této době.

   2) Nezáleží, je to pouze kvůli tomu, aby jste si dokázal vybrat mezi výrobci, které preferujete. Jakmile v názvu nese telefon název Nexus, má vždy oficiální podporu od Google.

   Martin Kadlček

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here