Google I/O 2014: Možná přijdou i hodinky… (komentář)

0

Google I/O je jednou z největších IT akcí roku a přiznám se, že i mou nejoblíbenější. Důvodů je hned několik, ale nechám je stranou. Mnohem důležitější než mé osobní preference jsou totiž novinky, které jsou každoročně na Google I/O v Moscone Center představeny. Minulý rok byl na novinky v produktovém sektoru vcelku chudý. Dočkali jsme se pouze Samsungu Galaxy S4 Google Play Edition a nic zcela nového Google neodhalil. Tuto mezeru se americký vyhledávací gigant snažil zaplnit novinkami softwarovými (Hangouts, Play Games, nové Google Mapy, All Access,…). Těch byla opravdu spousta, ale pár zlých jazyků se vždy najdete.

Google Nexus Smartwatch_1

Tenhle rok by ale mohl být na hardware o něco bohatší a podle informací z uplynulého týdne by mohl Google konečně představit své tolik proklamované hodinky. O těch se spekuluje už skoro dva roky, tentokrát nám je ale tak trochu přiznal i sám Google. Minulý týden totiž potvrdil přípravu SDK pro nositelná příslušenství. Na tomto SDK by mohl Google rovněž plně vystavět celý svůj operační systém podobně, jako tomu je u smartphonů a tabletů a onen nejschůdnější termín pro představování nových produktů je nasnadě – Google I/O 2014.

Google-IO-Day-1-2012

Jestli z nich však opět nesejde, to už záleží pouze na Googlu. V minulém roce měl už Google dokonce finální prototyp, nakonec byl ale celý projekt zaříznut. Tentokrát by je měla mít na starost jihokorejská společnost LG, která mimo jiné vyrobila poslední dva smartphony Nexus, naděje jsou tedy o něco vyšší. Pokud se ale hodinek skutečně dočkáme, může to být také jediný hardwarový produkt letošního Google I/O. Nový Nexus 7 bude s největší pravděpodobností opět představen na vlastní akci, nemluvě o novém smartphonu z řady Nexus. Ani letošní ročník tak nemusí být na novinky z produktového sektoru obzvlášť bohatý. Nemůžeme to ale Googlu příliš vyčítat, akce Google I/O vždy byla především o novém využití softwaru a nové hračky většinou hrály až druhé housle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here