Gionee Elife S5.5 – nejtenčí smartphone světa

0

Se svými 5,55 mm je Gionee Elife S5.5 zaručeně nejtenčím smartphonem světa. Společnost dnes oficiálně model představila v celé své kráse, my jen doufáme v jeho příchod na náš trh.

gionee-slim-2014-02-19-01

V Číně, která je domovinou tohoto výrobce, se snaží vystoupit ze stínu tamních velikánů, jako je Huawei nebo Oppo. Představení tohoto smartphonu by mu v tom mohlo pomoci. Pokud srovnáme model s ostatními tenkými zařízeními, připadnou nám na mysl dvě nejbližší. Vivo X3 se svými 5,75 mm a hlavní oponent Androidu – Apple – s jeho iPhonem 5S, který má 7,6 mm. Jediný kdo se mu tedy může v tloušťce téměř rovnat je Vivo X3 nebo Huawei Ascend P6 se svými 6,2 mm, který se již tloušťkou značně odlišuje.

S5.5 bude mít 5″ displej. Baterie o kapacitě 2300mAh by mu měla poskytnout výdrž po celý den se zapnutým 3G. LTE verze se ještě neprodává a měla by dorazit v červnu. Cena v Číně se pohybuje okolo 370 dolarů (v přepočtu přibližně 7.770,- Kč), což nejednoho uživatele přesvědčí ke koupi, vezmeme-li v potaz čtyřjádrový procesor o taktu 1,7 GHz, 2 GB RAM, zadní fotoaparát s rozlišením 13 MP a přední s rozlišením 5 MP.

V neposlední řadě je nutné zmínit, že uvnitř běží Amigo OS, jehož základem je operační systém Android. Dostupnost v konkrétních zemí mimo Čínu není jistá, výrobce však oznámil, že zemí, kde bude model dostupný, bude 40. Obávám se však, že se jeho prodeje v ČR nedočkáme.

Zdroj: Engadget, Gsmarena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here