FireLords – Déjà vu Bombermana

3

Herní remaky jsou v poslední době u vývojářů velmi oblíbené. Nám, jakožto hráčům dávají možnost zavzpomínat na pecky, které jsem tak rádi hráli na starých Windowsech.

Dnes se společně vrátíme v čase a zavzpomínáme na všemi oblíbeného Bombermana, dnes již jako na předělávku pro Android v mnohem hezčím grafickém zpracování skrývající se pod názvem FireLords.

Grafika a prostředí

Jak jsem již psal, hra je převlečena do velmi pěkného a uživatelsky líbivého kabátku. Na moderních telefonech, jako například na mé testovací Xperii S s HD displejem je hra přímo pastva pro oči. Žádný rastr, vše je uhlazené a líbivé.

Stejně jako v případě klasického Bombermana, i tentokráte je hra vyvedena ve 2D. Oproti originálu jsou pochopitelně použity odlišné mapy. Těch je celkej 40 dále rozdělených do 4 epizod.

Jednotlivé episody se od sebe liší nejenom graficky, ale také unikátními herními prvky, které samotné hraní ozvláštňují (například země, která se propadá do lávy, nebo řetězově explodující barely). Jako bonus pak získáme 5 kol navíc, které se odemknou v průběhu hraní kol klasických.

Kromě toho ve hře nalezneme také klasické Power-upy. Ty postupně objevujeme ve formě bomb, ,,ohníčků“, štítů nebo zrychlovače. Bomby samozřejmě používáme ke zničení rytířů, případně pak pro zničení dřevěných ,,kostek“, pod kterými  zmíněné power-upy nacházíme.

Místo známých mile vypadajících postaviček s anténkou na hlavě ve hře nalezneme, jak již samotný název hry napovídá, rytíře.

Způsob ovládání

Tady si dali autoři opravdu záležet. Možnosti, jak hru ovládat jsou totiž hned dvě. Buď pomocí akcelometru, kdy nakláněním samotného telefonu pohybujete s hlavním hrdinou, nebo ovládání v podobě joysticku, kdy stačí palcem hýbat do směrů, kam chcete, aby se hrdina posunul.

Pro mě osobně byl pohodlnější druhý způsob, tedy pomocí joysticku, naklánění telefonu je sice více futuristické, ale celkovou hratelnost to spíše kazí. Pokud si přejete položit bombu, stačí ,,ťapnout“ prstem kdekoli v levé části obrazovky. Jednoduché, intuitivní.

Umělá inteligence

Co nás ale velmi mile překvapilo je umělá inteligence a celková hratelnost. Protivníci jsou velmi chytří a jen tak nějakou bombou se zastrašit nenechají. Zábava je tedy zaručena na několik dlouhých hodin. Hrdinové postupem času více přemýšlí a chovají se celkově více promyšleně a zákeřně.

Zhodnocení na závěr

Originální Bomberman je jen jeden. Ten je však již minulostí a proto je zpestření ve formě FireLords pro Android vítané. Mnoho z nás si hru stáhnou už jen pro ten pocit. Hra dokáže zabavit, potěší oko a celkově je hratelnost na velmi dobré úrovni.

Žádné záseky jsem nezaznamenal, hra je velmi dobře odladěná. Na dvoujádrové Xperii tedy běží bez jakýchkoliv problémů. Drobné problémy jsou bohužel u slabších zařízení (HTC Desire C, ZTE Blade), které se s grafikou trochu perou, což je nepříjemně znát na hratelnosti.

Druhou výtku bych měl k lokalizaci hry. I přesto, že jsou její tvůrci z České republiky je hra dostupná pouze v anglickém jazyce. Není to sice nikterak velký problém, hru si užijete i bez její znalosti, už jen z principu to nicméně zamrzí.

Celkově ale pokus o reinkarnaci slavné RPG hodnotím kladně. Jde hlavně o zábavu a tu hra nabízí v míře vrchovaté. V Google Play sice nalezneme i jiné pokusy, žádný z nich však nenabízí tak propracované ovládání ani tak pěknou grafiku, jako je tomu v případě FireLords.

Jako bonus se pak může zdát i samotná cena. Pro české hráče je stanovena na příjemnou dvacetikorunu. Pro ostatní hráče z celého světa je cena zhruba dvojnásobná.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3 KOMENTÁŘE

  1.  Koukam, free, mohlo by to byt zajimave. A ono to neni free, jako jiz ponekolikate.
    SAsi jsou redaktori lini udelat jiny odkazovaci obrazek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here