Facebook představil projekt Home a HTC First

0

 Facebook

O Facebook telefonu se hodně spekulovalo. Dokonce unikly i informace o novém systému, ale jak je tomu doopravdy? Dnes totiž proběhla tisková konference společnosti Facebook. Během ní byly představeny dva nové produkty, kterých bychom se co nevidět měli dočkat v mobilním světě.

Projekt Facebook Home

Všechny spekulace ohledně vlastního systému, který poběží na Androidu, se nesplnily. Facebook Home je totiž launcher, který je plně integrován do systému Android. Tento launcher bude v první vlně dostupný pro pár vybraných špičkových telefonů, jako jsou HTC One, HTC One X, Samsung Galaxy S III a S4 a Galaxy Note II. Nicméně nezoufejte, další zařízení jsou plánována na následující týdny. Facebook Home bude dostupný skrze Google Play, s jeho stažením do telefonu nebudete tedy mít žádné obtíže.

facebook home

Není Váš telefon podporovaný? To není problém! Je tu HTC First

Pokud budete chtít využít Facebook Home naplno, a Váš telefon nebude podporován, máte k dispozici druhou možnost. A tou je HTC First. Jedná se o  telefon s plně integrovaným launcherem od Facebooku.

Tento telefon je vyvíjen ve spoluprací se mobilním operátorem AT&T a jeho cena byla stanovena na 99 dolarů (se smlouvou). Předpokládá se, že bude k dispozici také mezinárodní verze, bohužel ale nebylo oznámeno, kdy se telefon dostane do Evropy.

htc first facebook home

Jak projekt Home funguje?

Během konference Mark Zuckerberg dbal především na jednoduchost. Facebook Home funguje jako live feed vašich zpráv ze zdi. Přitom Facebook Home zaujme sjednocením všech notifikací. Tím je myšleno, že pokud vám přijde zpráva na Facebooku, SMS či email zobrazí se vám notifikace (defaultně v pravém horním rohu) a můžete kdykoli z jakékoliv aplikace odpovědět. Je tedy zjevné, že se Facebook se integruje do části systému a částečně nahradí jiné aplikace.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tWKE0HTl0ig

httpv://www.youtube.com/watch?v=HKyO0hJEp-g

httpv://www.youtube.com/watch?v=9p_y9dAK94Q

Zdali Facebook Home uspěje, ukáže až čas. Vše nám již napoví 12. duben, kdy si aplikaci budeme moci stáhnout z Google Play. Launcher bude možné nastavit jako výchozí či pouze jako náhradní domovskou obrazovku.

Zdroj: androidpolice.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here