Facebook aplikace se dočká velkých změn

6

Mark Zuckerberg (CEO FaceBooku) na konferenci TechCrunch Disrupt veřejně přiznal, že při vývoji oficiální aplikace pro FaceBook udělali velkou chybu v tom, že celou aplikaci postavili na HTML5, čímž se stala pomalou. Poté přiznal, že uživatelé ji dlouhodobě a oprávněně kritizují kvůli rychlosti. Právě díky tomuto kroku společnost promarnila dva roky vývoje.

Nyní chce ale celý vývoj otočit – chce začít vyvíjet svoji nativní Android aplikaci, jako tomu je u iOS aplikace, která byla nedávno představena. U tohoto kroku si slibuje Mark nejen zrychlení celé aplikace, ale také jednoduchost a stabilitu.

Když se Michael Arrington zeptal na to, kdy bude aplikace hotová, Mark odpověděl pouze: „Až bude dokončen vývoj, vydáme ji“. Tím se ukázalo, že ani samostatný FaceBook neví, kolik času ještě stráví nad novou aplikací.

Líbí se Vám momentálně aplikace FaceBooku? A co říkáte na tento krok? Podělte se s námi do diskuze.

 

Zdroj: fr

6 KOMENTÁŘE

  1. Zajímavá na tom je ta logika… „když většina uživatelů mobilních zařízení používá mobilní verzi webu namísto nativní aplikace, tak jim vylepšíme nativní aplikaci, aby už web nemuseli používat“ Namísto, „…kašlem na mobilní aplikaci a budeme zlepšovat web, stejně už ho používá většina uživatelů, tak aby měli ještě lepší zážitek.“ Tohle si může dovolit jen hodně bohatá společnost.

  2. Android aplikace je k ničemu, je pomalá, a hodně vytěžuje přístroj i při nevyužívání a vypnutých notifikacích. Používám webové rozhraní a jsem nadmíru spokojen. Jak v chromu tak v nativním.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here