Evropské ceny hodinek Gear 2, Gear 2 Neo a náramku Gear Fit nejsou příliš sympatické

10

Na veletrhu v Barceloně byly představeny hned dva nové kousky chytrých hodinek od Samsungu. Nejvíc ale všechny zaujal chytrý náramek Gear Fit, který překvapil svým perfektním ohnutým displejem. Krom tohoto modelu se tam objevily ještě Gear 2 a Gear 2 Neo hodinky. Ty s přídavkem Neo mají slabší výbavu, jinak oba modely fungují na operačním systému Tizen.

gear2-neo-fit

Jedna velmi známá stránka, která se zabývá jen zprávami ohledně Samsungu, oznámila evropské ceny těchto tří modelů. Nejsou to ještě oficiální ceny z úst samotné společnosti, ale i tak působí dost důvěryhodně. Mnohé určitě překvapí a nebude to příjemné překvapení, protože cenová laťka je nasazena velmi vysoko, však posuďte sami.

 • Gear 2 – 299EUR -> přibližně 8 350,- Kč
 • Gear 2 Neo – 199EUR -> přibližně 5 500,- Kč
 • Gear Fit – 199EUR -> přibližně 5 500,- Kč

Je sice pěkné, že všechny tři modely disponují snímačem tepové frekvence, ale ceny jsou nastaveny dle mého úsudku velmi vysoko. Oficiální české ceny se mohou ještě lišit, ale asi to o moc lepší už nebude, pokud jsou tyto informace důvěryhodné, což by být měly. Jsem tedy zvědav, jestli s takovouto politikou zaznamená Samsung vysoké čísla ve svých prodejních statistikách.

Zdroj: SamMobile

10 KOMENTÁŘE

   • Sony Smartwatch 2 to pořád jistí :D…obzvláště díky chystané aktualizaci, která má přinést spoustu vylepšení…

     • no mají ir na ovládání tv, jsou vodotěsné a mají snímač tepu a nejvyšší model ma slot microsim. Když jdu běhat tak s sebou note 3 tahat nebudu a stejně si zavolám. Za napad a miniaturizaci se platí. Smartwatch 2 jsou nudné. To už muzu používat lifeview a vyjde to na stejno.

     • Datum zatím asi známo není, ale mělo by to prej být brzo, hodinky s novou verzí firmwaru (1.0.B.4.80) byly už na MWC, proto by update měl být za dveřmi.

 1. Tak řekněme si to upřímně ony ani ty „hodinky“ nejsou moc sympatické tak co by mohl člověk čekat. Ostatně jestli budou prodejní úspěchy takové jako u předešlé generace půjde cena velmi rychle dolů. Někde jsem první Gear viděl už na necelé tři tisíce.

  • Podle mého názoru je tato marketingová strategie dána tím, že každý rok vidíme novou generaci. To znamená, že se výrobci, který má velký podíl na trhu, vyplatí spíše dané produkty ohodnotit na podstatně vyšší částku. Po prvním čtvrtletí jej slevní o čtvrtinu, po půl roce o polovinu a příchodem nové generace již budou na třetině své ceny, jako to vidíme nyní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here