Evropská cena HTC One Mini 2 odhalena

2

V HTC finišují přípravy zmenšené varianty současné vlajkové lodě HTC One. S tou jsme se již setkali v roce minulém a její zásadní problém byl ve vysoké ceně, která nebyla příliš adekvátní. To se bohužel podle posledních zpráv nezmění ani letos a i HTC One Mini 2 bude svou cenou vyčnívat.

HTC One mini

Informace pochází od dvou finských prodejců, jež zřejmě omylem spustili prodej tohoto nového smartphonu od HTC. Cena byla stanovena na 522€, což v přepočtu vychází na necelých 15 tisíc korun. To je vzhledem ke specifikacím opravdu neobjektivní částka.

HTC-One-Mini-2

HTC One Mini 2 by měl disponovat 4,5″ 720p displejem a 13 MPx zadním fotoaparátem s LED bleskem. O výkon se bude starat procesor Snapdragon 400 s taktem 1,4 GHz a 1 GB operační paměti RAM. Vnitřní paměť by měla podle předpokladů nabídnout 16 GB prostoru a rovněž by neměla chybět podpora microSD karet. Trochu netradiční je přední kamerka, která bude podle spekulací schopna pořizovat až 5 MPx fotografie. Samozřejmostí je práce s nejnovějším Androidem 4.4 KitKat a nadstavbou Sense 6.

Cena však stále nebyla potvrzena oficiálně a stále zde existuje naděje, že nakonec bude o něco přívětivější. Při porovnání s konkurencí si myslím, že by ani nemusela přesahovat hranici 10 tisíc korun. To je ovšem pouze můj osobní názor a berte jej tak s rezervou. Oficiální odhalení a spuštění prodeje je údajně naplánováno na 14. května.

 

Zdroj: unwiredview

2 KOMENTÁŘE

  1. Je zvláštní, že papírově bude mít nejspíš lepší foťák jak vlajková loď One (M8). Nicméně cena je opravdu přestřelená a osobně si myslím, že bude tak o 2 tísíce nižší. Jinak by to bylo neprodejné (a to nejen u nás).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here