ePSXe for Android

1

Pro ty kteří neví, co to vlastně je emulátor. Jedná se o program, který dokáže přečíst kódování z her pro PlayStation one (nebo jiné konzole) a vy tak pomocí právě dnes zmiňovaného programu: ePSXe for Android si můžete tyto staré hry zahrát na svém androidním zařízení.¨

 

ePSXe emulátor funguje už delší dobu na PC a na androidech pracuje obdobně. Samotné používání je velice jednoduché, stačí mít tři věci. Aplikaci „ePSXe for Android“, Bios a hru pro PlayStation one. Nyní si pojďme ukázat jak hru na smartphonu či tabletu rozchodit.

Jako první samozřejmě nainstalujete ePSXe for Android emulátor. Po zapnutí aplikace a následném kliknutí na tlačítko „RUN GAME“ se zobrazí hláška, že musíte mít stažený správný bios. Jedná se o soubor, který určitě seženete kdekoliv na internetu, jmenuje se „SCPH1001“. Pokud používáte emulátor na PC tak si ho jednoduše můžete zkopírovat, neboť je univerzální jak na PC, tak i pro Android.

Jakmile zmiňovaný soubor stáhnete, umístěte ho volně na kartu. Pokud je vše v pořádku po kliknutí na tlačítko „RUN GAME“ se zobrazí průzkumník, pomocí kterého spustíte vámi zvolenou hru. Ti kteří mají zkušenosti z emulátory ví, že každou hru je potřeba mít ve formátu „ISO“.

Jsou dva způsoby jak takovou hru získat. V nejlepším případě vlastníte staré hry z PSone na discích, to znamená, že si stačí vytvořit ISO soubor přímo z nich pomocí programu Daemond Tools, nebo hru ukradnout (stáhnout) z libovolného serveru přímo ve formátu ISO.

Jakmile máte hru ve formátu ISO, stačí ji uložit někam do paměti vašeho zařízení a je hotovo. Pomocí tlačítka „RUN GAME“ najdete váš ISO soubor a kliknete na něj.

Po spuštění hry se zobrazí virtuální gamepad s totožnými tlačítky, jako u originálního ovladače z PSone. V nastavení můžete změnit: orientaci displeje, zobrazování FPS atd…

Důležitou položkou je ale počet hráčů, změníte-li počet z jednoho na dva, rozdělí se obrazovka na dvě poloviny a vy si tak můžete zahrát i se svými přáteli. Nutno dodat, že na malých displejích si hru moc neužijete, i na Galaxy NOTE je to na hraně, takže ideální je samozřejmě hrát na tabletech.

Při hraní občas FPSka spadnou i pod dvacet, což vede k trhání hry. Je potřeba si uvědomit, že vám nepomůžou ani čtyřjádrové stroje, nezapomínejte, že všechny tyto hry jsou optimalizované na úplně jinou platformu, než je android.

Každopádně pokud si chcete nostalgicky zavzpomínat na hry, které máte někde hodně hluboko ve skříni, je tohle ideální možnost, jak je oprášit a prodloužit jim tak život.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here