Cyanogen chce Android bez Googlu ale s Microsoftem

1

Společnost Cyanogen stojí za populárním alternativním sestavením operačního systému Android. Více než rok se však společnost snaží svou práci dostat i k OEM partnerům, kteří stále raději používají standardní verzi od Googlu včetně jeho aplikací.

cyanogen

To je také hlavní problém, který představitelé Cyanogenu v současném Androidu vidí. Původní idea počítala s otevřeným operačním systémem, který si Google dle slov Cyanogenu vzal hlavně pro sebe. Proto se na začátku roku nechali slyšel, že plánují vytvořit zcela nezávislý Android bez přispění Googlu.

Microsoft Office

To nezní nijak paradoxně. Ostatně na podobné bázi funguje například také čínské MIUI. Cyanogen však dnes přišel s dalšími informacemi, které trochu úsměvně znějí. Místo Googlu plánuje používat zázemí konkurenčního Microsoftu a jednu korporaci tak jen zástupci zaměnili za jinou. Spolupráce bude znamenat integraci vyhledávače Bing, Skypu, OneNotu, OneDrivu, Outlooku a kancelářského balíku Office. Dle dostupných zpráv by mohly být tyto aplikace součástí Cyanogenmodu již ve finální verzi 12.1.

 

Zdroj: fonearena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here