Co vše bylo včera představeno? [shrnutí]

6

Včerejší den byl pro Android zajímavý. Google totiž minulý týden zrušil předem naplánovanou akci kvůli hurikánu, který se řítil na východní Ameriku. Díky zrušení akce bylo v ohrožení představení novinek, které měl Google právě v ten den představit.

Obvyklá prezentace se sice nakonec nekonala, ovšem novinky se na svět dostaly. Google nové produkty odprezentoval velice zajímavě – pomocí videií na YouTube a doprovodným textem na svém blogu.

Novinek nakonec bylo představeno docela velké množství, a tak se pojďme společně podívat na to, co všechno bylo včera představeno.

Android 4.2 – Jelly Bean

Mezi nejdůležitější novinky se řadí určitě nová verze Androida, která nese číslo 4.2 a opět název Jelly Bean (tento název nesla již verze 4.1). Systém nepřináší žádné velké vnitřní změny systému, ovšem několik zajímavých novinek se v systému najde.

360° Panorama

Vylepšení se dočkala aplikace fotoaparátu, ve které byla upravena funkce panorama (v Androidu od verze 4.0). Nově totiž můžete vyfotit až 360° panorama, které následně můžete exportovat do map Google.

Vylepšená klávesnice

Systém dostal také vylepšenou klávesnici, která se nyní začala hodně přibližovat alternativním klávesnicím, které známe z Google Play (konkrétně Swipe či SlideIT). Nyní totiž klávesnice v Androidu podporuje psaní tahem, čímž se samotné psaní výrazně zrychlí a zjednoduší.

 

Podpora více uživatelů (pouze u tabletů)

Android 4.2 přináší pro uživatele tabletu velice zajímavou funkci – podpora více uživatelů. Uživatelé budou mít na tabletu oddělené homescreen (druhý uživatel neuvidí na jeho plochu a naopak) a také každý uživatel uvidí pouze aplikace, které si nainstaloval. Tím se vyhnete nevyžádaným aplikacím a widgetům.

Celé přepínání uživatelů by nakonec v reálu mohlo fungovat dokonce i jedním klinutím – nemuseli by jste se tedy zdlouhavě odhlašovat a přihlašovat.

Rychlé nastavení v notifikační liště

Úprav se dočkala také notifikační lišta. Do té se nyní dostalo tzv. „Rychlé nastavení“, které známe z různých nástaveb od výrobců. Nastavení bude obsahovat Wi-Fi, BlueTooth, jas a další. Do tohoto nastavení se dostanete stažením lišty dvěma prsty najednou, či pomocí tlačítka.

Miracast Wireless Display

Android nyní bude podporovat i novou technologii streamování obrazu – Miracast Wireless Display. Kromě MHL/HDMI, 3,5 mm jacku a AllShare (Samsung) budete tedy moci nyní přenášet obraz i bezdrátově.

Nexus 4

Již dlouhé týdny před oficiálním představením začaly unikat na internet různé specifikace tohoto telefonu a fotografie, jak telefon vlastně vypadá. Oficiální podobu jsme se ale dozvěděli až dnes.

Potvrdilo se, že telefon bude vyrábět LG a téměř všechny spekulace, co jsme na našem portálu vydaly, byly téměř shodné s představeným modelem.

Specifikace:
 • CPU: čtyř-jádrový, Snapdragon S4 Pro @1,5 GHz
 • GPU: Adreno 320
 • RAM: 2GB
 • ROM: 8 / 16 GB
 • Display: 4,7″ True HD IPS Plus, 1280x768px
 • Fotoaparát: 8MPx zadní, 1,3 MPx přední
 • OS: Android 4.2 Jelly Bean

Do prodeje se telefon dostane již 13.listopadu a to v USA, Velké Británii, Španělsku, Francii, Německu, Austrálii a Kanadě (prodej pomocí Google Play). V USA za telefon zaplatíte 299 dolarů (8 GB verze), nebo 349 dolarů (16 GB verze).

V ČR se telefon objeví koncem listopadu a bude se prodávat v kamenných obchodech a e-shopech.

Nexus 7

Mírného vylepšení se také dočkal populární tablet Nexus 7, který přichází na trh s novými cenami a verzemi. Google totiž dnes snížil cenu 16 GB Nexusu 7 na 199 dolarů (8GB verze se již nebude prodávat).

Nexus 7

První novou verzí, kterou Google dnes představil, se stává Nexus 7 32 GB WiFi, která se bude v USA prodávat za 249 dolarů. Dostupnost této verze v ČR zatím neznáme, v lepším případě bude tablet dostupný již začátkem prosince.

Nejdražší a poslední představenou verzí se stává Nexus 7 32 GB s 3G modulem. Tato verze tabletu se bude v USA prodávat za 299 dolarů a dostupnost v ČR bude nejspíše až příští rok.

Kromě zvětšení úložiště a nového modelu s 3G se tento tablet nedočkal ničeho nového – má pouze jistou aktualizaci na Android 4.2 Jelly Bean.

Graf ceny produktu Google Nexus 7 poskytuje server Heureka.cz

Google Nexus 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nexus 10

Poslední zařízení, které bylo dnes představeno nese název Nexus 10. V posledních dnech také začalo unikat zvýšené množství informací o tomto tabletu, což nasvědčovalo, že tablet již existuje a již brzy půjde do prodeje.

Jedny z prvních spekulací se potvrdily – zařízení opravdu vyrábí společnost Samsung a jedná se o opravdu zajímavý kus hardware, který je dokonce výkonnější, než Galaxy SIII (vlajková loď Samsungu). Konec povídání, pojďme se podívat na specifikace.

Specifikace:
 • CPU: dvou-jádrový, Samsung Exynos 5250 (Cortex A15) @1,7 GHz
 • GPU: Mali T604
 • RAM: 2GB
 • ROM: 16 / 32 GB
 • Display: 10,1″ , 2560x1600px (WQXGA rozlišení)
 • Fotoaparát: 5MPx zadní (dokáže nahrávat 1080p video), 1,9 MPx přední
 • OS: Android 4.2 Jelly Bean

Za 16 GB verzi tohoto tabletu v USA zaplatíte 399 dolarů, vyšší verze (32 GB) se v USA prodává za 499 dolarů. Přesný termín, kdy tablet dorazí do ČR je zatím neznámý, ale předpokládáme, že tablet by mohl dorazit do ČR již v prosinci.

Závěr

Google opět představil velkou spoustu zajímavých produktů a máme tedy určitě z čeho vybírat, neboť po dnešním dni se řada Nexus docela pěkně opět rozrostla. Jako bonus Google přidal Android 4.2, který přináší zajímavá vylepšení oproti starší verzi 4.1.

Zaujala Vás nějaká novinka?

 

Naše články týkající se akce:

6 KOMENTÁŘE

  • 16 GB verze tabletu není tak malá, jak se zdá. Znám lidi, kteří říkali, že 8 GB na Nexusu 7 je strašně málo – tito lidé dodnes nezaplnili celé úložiště tabletu.

   Nevýhoda Note je ta, že nemá ihned aktualizace od Google, jako má série Nexus.. Kdyby byl Samsung Nexus Note, mohlo by se určitě jednat o zajímavý model

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here