Čísla z Play Store naznačují, že se prodalo jen něco okolo 50 000 kusů telefonu BlackBerry Priv.

0

blackberry-priv-review-aa-14-of-32-840x473Během prezentace finančních výsledků pro investory, která se konala minulý týden, generální ředitel BlackBerry John Chen oznámil, že kanadský výrobce prodal asi o 200.000 jednotek méně, než se čekalo, a to asi 700.000 namísto 900.000. Zřejmě to není údaj o prodeji jediného zařízení BlackBerry, ale všech včetně těch, která používají operační systém od BlackBerry.

Ačkoli Chen nezmínil prodejní výkonnost BlackBerry Priv, můžeme si odvodit hrubý počet prodaných telefonů. V posledních týdnech BlackBerry publikoval některé aplikace, vyhrazené pouze pro BlackBerry, v obchodě Play Store.

Pojďme se na tyto aplikace v Play Store podívat a zjistíme, že každou aplikaci nainstalovalo něco mezi 10.000 a 50.000 uživateli, to je ukazatel, že se telefonů Priv prodalo maximálně zhruba 50.000 kusů. Vzhledem k tomu, že cena je poměrně vysoká, je těžké si představit lepší výsledek. Neměli bychom však zapomínat na to, že BlackBerry Priv není dostupný na všech trzích.

Plánované snížení ceny v únoru by tudíž mohlo přinést i neplechu, protože mnoho potenciálních kupců se může rozhodnout, že nákup odloží a nebudou vyhazovat své peníze. Myslíte si, že je 50.000 prodaných kusů pro BlackBerry dobrý, nebo špatný výsledek?

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here