Český zoubek: Wallet aneb kam zmizely moje love?

11

V předchozích dílech seriálu Český zoubek jsme se podívali na zoubek aplikací pro MHD i pro správu dluhů či bezkontaktních plateb. Právě finance a aplikace týkající se financí vás, naše čtenáře, nejvíce zaujaly a tak jste nám do redakce poslali mnoho zpráv s tipy na další recenzi. Ze všech došlých jsem vybral zajímavou aplikaci z české dílny s názvem Wallet, která byla vytvořena dvěma celosvětově-obávanými hell-ridery Honzou a Járou (převzato z www stránek projektu).

Wallet

Wallet je jednoduchá, avšak účelná aplikace pro správu toku vašich peněz. Už nikdy si nemusíte více lámat hlavu nad tím, kolik peněz vám do peněženky či na bankovní účet přijde a kolik odejde. Co vše aplikace nabízí a umí?

Po spuštění aplikace na vás vykoukne modré okno se čtyřmi navigačními tlačítky: záznamy, utility, záloha a nastavení. Jako první krok je třeba si vytvořit svůj uživatelský účet v nastavení. Kliknutím na nastavení -> účty začnete editaci svého prvního účtu, který bude následně použit jako účet výchozí. Můžete si přidat i další, například v cizích měnách. Kromě správy účtu najdeme v nastavení dále správu měn, správu kategorií, šablon či trvalých příkazů pro opakující se platby. Nebudete tak muset pamatovat na rutinní výdaje, jakými jsou třeba nájemné či splátky úvěru. V nastavení můžete ještě zvolit, který den v měsíci má začínat nové zúčtovací období či heslo, které bude vyžadováno při spuštění aplikace. Můžete tak držet svůj přehled příjmů a výdajů „pod pokličkou“ a nemusí o nich nikdo kromě hesla znalých přehled.

Když už máme vytvořený účet, můžeme začít zadávat své platby. Toto se provede kliknutím na plusko v hlavní nabídce vpravo nahoře, popř. otevřením záznamů a stejným způsobem, kliknutím na plusko vpravo nahoře. Při vkládání platební transakce si vyberete kategorii účelu toku peněz, částku a měnu, ve které platba proběhla. Dále můžete k záznamu přiřadit komentář či tag a zvolit, zda se jednalo o příjem či výdaj. V neposlední řadě můžete upravovat datum a čas proběhlé transakce, můžete si pořídit snímek vašeho dokladu či nastavit informaci o záruční lhůtě, pokud výrobek podléhá záruce. Už nikdy tak nebudete muset přehrabovat účtenky v krabici na boty a hledat, zda ten a ten výrobek můžete ještě reklamovat či nikoliv. Je však důležité zdůraznit, že pro uplatnění záruky stále musíte mít po ruce originální vystavený doklad od prodejce.

Přehledné zadávání plateb je však jedna z mnoha funkcí, které vám Wallet nabízí. V záznamech můžete tahem prsty doleva/doprava procházet záznamy z jednotlivých dnů, týdnu, měsíců či roků, můžete nechat pro své příjmy a výdaje vygenerovat přehledné koláčkové či tradiční grafy. Můžete si také nadefinovat své rozpočty. Řekněme, že si stanovíte, že každý měsíc si můžete dovolit utratit 500 Kč za kulturu. Aplikace pak hlídá, zda jste svůj stanovený rozpočet vyčerpal či nikoliv. V neposlední řadě zvládá aplikace vygenerovat vyčerpávající přehled příjmů a výdajů za zvolené období, které si můžete nechat ve formátech pdf, jpg nebo csv zaslat na svoji emailovou adresu. Malou třešničkou na dortu je pak zobrazení plateb na mapě, kdy můžete pro zajímavost sledovat, ve kterých místech světa jste vydělali či utratili jaké peníze.

Abyste o svá data nepřišli, můžete si je zazálohovat na server provozovatelů. Odtud můžete dále data načítat do svého zařízení či je ze serveru smazat. Další možnost zálohy se nabízí na SD kartu.

Wallet nabízí pro nové uživatele možnost si aplikaci vyzkoušet pomocí „startovacích“ 300 plateb. Po vyčerpání tohoto limitu si musíte zakoupit licenci na plnou verzi aplikace. Dle vyjádření autorů by do konce února měla přijít aktualizace na verzi 2.0, která přinese nové UI, nové funkce (synchronizace mezi zařízeními, web aplikace, podpora tabletů, atd…). Je se tedy určite na co těšit, budeme vývoj aplikace nadále sledovat a budeme vás informovat o změnách a aktualitách.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 Ještě krátký popis dle Google Play:

Wallet je jednoduchá aplikace pro komfortní evidenci příjmů a výdajů. Je navržená pro reálné denní potřeby. Předností je bezpečné zálohování dat a propracovaná funkčnost.

Prvních 300 transakcí zadarmo – dost na vyzkoušení 😉

Znáte nějakou českou aplikaci či hru, která by si zasloužila recenzi? Napište nám do diskuze.

11 KOMENTÁŘE

 1. Zřejmě by byla přínosná informace, jakou částku je po vyzkoušení třeba zaplatit, i tato informace může rozhodnout o tom, zda tuto aplikaci vyzkoušet. Takto je článek o zajímavé aplikací jaksi neúplný… Děkuji.

  • Aplikace funguje se vsemi funkcemi zdarma pro prvnich 300 zapisu (coz je opravdu hodne). Takze vyzkouset se urcite da i bez znalosti toho, kolik za ni potom clovek musi zaplatit. Bohuzel ke svemu Google uctu nemam prirazenou kreditku a tak se nedostanu pres krok zadavani informaci o karte na informaci, kolik zakoupeni licence stoji. Treba toto bude moct zjistit jiny ctenar a podeli se s nami 🙂

 2. Na si vyžaduje, aplikace pro zápis peněžního denníku, GPS polohu a přístup k fotoaparátu to vážně nechápu a nebudu ji kvůli tomu instalovat.

  • Jak bylo řečeno v článku, můžete si vyfotit účtenku. A GPS se dle mého názoru používá k zaznamenání místa, kde jste peníze utratili, pokud takové informace chcete vést.

   • Presne jak pise Honza. Aplikace umi vyfotit uctenku a uschovat si ji tak v telefonu. K transakcicm se pridava informace o tom, kde byly provedeny a tak muzete na mape sledovat, kde jste utracel.

  • Mě osobně se aplkace také velmi líbí, navíc je pozitivní, že je z české dílny. Náhodou nevíte, kolik pak stojí zakoupení neomezené verze? Já se na tuto informaci díky absenci přiřazené platební karty nedostanu.

   • Ja měl za to, že to bylo vidět ještě než jsem kartu přiřadil. Naopak teď to nevidím, protože mám plnou již zakoupenou…Ale tušim že to bylo něco kolem 70kč. Do stovky určitě.

 3. Nová verze, která je venku již přes měsíc není omezena počtem záznamů! Pokud chcete plnou verzi, která nabízí třeba možnost mít více účtů, tak platíte nějaký nevelký měsíční poplatek…

  Já jsem tedy měl za chvilku vyčerpáno a zaplatil jsem si proto plnou verzi. Potěšením mi byla informace, že když mám předplacno dostanu plnou verzi na rok zadarmo. Pohoda 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here