Český zoubek: VozejkMap aneb kde se dostanu na vozíčku?

0

V dnešním díle českého zoubku, seriálu, ve kterém se zaměřujeme na české (i slovenské) aplikace a hry. Recenzovaná aplikace pomůže zejména pohybově handicapovaným uživatelům Android zařízení. A o čem že tedy bude řeč? Podíváme se na zoubek aplikaci VozejkMap.

VozejkMap

VozejkMap

I mezi androiďáky je mnoho pohybově handicapovaných uživatelů, nad čímž se zamysleli vývojáři ze studia BIOPORT Software Labs, stojící za známou aplikací Kde se koupat, a zaměřili se na vývoj aplikace, která by těmto lidem trochu usnadnila běžný život. Na trhu našli mezeru, a tak začali pilně tvořit, až vznikl VozejkMap.

VozejkMap je androidí databází bezbariérových míst v České republice. Aby databáze byla funkční a neustále se rozrůstala, vytváří ji uživatelé sami sobě. Současně kromě uživatelů jsou do projektu zapojeny i regionální instituce a portály.

VozejkMap 2 VozejkMap 1 VozejkMap 5

Po spuštění aplikace vás uvítá hlavní obrazovka obsahující seznam nejbližších bezbariérových míst. Vedle tlačítka seznam v horní části najdeme i přepínací tlačítko na mapu, kde jsou jednotlivé místa v databázi zobrazená na mapě. Při tapnutí na položku v seznamu se otevřou podrobné informace o daném místě, náhledový obrázek z mapy, fotky, vzdálenost, GPS souřadnice, 5 bodové hodnocení uživatelů, podrobnosti a komentáře.

VozejkMap 3 VozejkMap 6 VozejkMap 7

Ještě se však vraťme k hlavní obrazovce, v dolní části najdeme 5 dalších tlačítek. Plusko pro přidání místa do databáze, filtr pro filtrování dle kategorií, lupa pro vyhledávání, tlačítko aktualizace a informace o aplikaci.

VozejkMap 4 VozejkMap 8

Pokud jste tedy pohybově handicapovaní, nebo pokud chcete handicapovaným pomoci, vyzkoušejte aplikaci, používejte je a přidávejte nové body.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ještě krátký popis dle Google Play:

VozejkMap je jednotná a snadno ovladatelná databáze bezbariérových míst v České republice. Místa v databázi jsou vkládána a ověřována samotnými uživateli a do projektu jsou zapojeny také regionální instituce a portály.

Bezbariérovým místem se rozumí objekt, který je bez schodu nebo doplněn jiným zařízením (výtah, nájezd, schodišťová plošina, zdviž) a má bezbariérové WC (defaultně zaškrtnuto).

Všechna místa jsou kategorizována dle charakteru a účelu.

Výhodou mobilní aplikace je rychlé přidání a vyhledávání objektů v místě, kde se právě nacházíte (GPS sama určí místo). Po zadání konkrétního zařízení je možné využít navigační systém a další funkce mobilních zařízení.

Projekt vznikl za podpory Nadace Vodafone a provozuje ho Česká asociace paraplegiků (CZEPA). Administrátorem je sám vozíčkář (kvadruplegik).

Znáte nějakou českou aplikaci či hru, která by si zasloužila recenzi? Napište nám do diskuze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here