Český zoubek: Pub buddy aneb kolik platím?

4

V seriálu Český zoubek se věnujeme aplikacím a hrám od českých (i slovenských) vývojářů. Nedávno jsem byl na větší akci v hospodě, kde byl velký počet lidí, a obsluha psala útratu na společný lístek. Chtěl jsem mít stále přehled o tom, co jsem vypil a snědl, abych si mohl hlídat svoji útratu. Bohužel tužka ani papír nebyl po ruce, zato jsem však měl u sebe svůj telefon. Psát si piva do poznámek? Nuda. Chvíli jsem hledal na Google play a našel přesně to, co jsem potřeboval – Pub Buddyho.

Pub Buddy – počítadlo piv

pub buddy

Pub Buddy je nepostradatelným pomocníkem každého, kdo si chce v restauraci, hospodě či baru hlídat svoji útratu mimo běžný lístek (například když si obsluha útratu píše u sebe na baru).

Po spuštění se aplikace načte do hlavní obrazovky, kde ihned můžete začít zadávat pomocí pluska vpravo nahoře jednotlivé položky vašeho lístku. Při vytváření položky zadáváte její název a jednotkovou cenu dle aktuálního ceníku podniku, ve kterém se nacházíte. Již vytvořené položky je možné pomocí tlačítka s tužkou kdykoliv libovolně editovat. Když už máte vytvořenou položku, můžete si začít čárkovat své kousky pomocí přejetí prstu po pravé straně obrazovky. Pokud chcete čárky přidávat, přejeďte prstem od shora dolů. Pokud byste se spletli, nebo chtěli z jakéhokoliv jiného důvodu čárky ubrat, přejeďte prstem od zdola nahoru. Pokud budete mít v nabídce vytvořeno více položek, můžete mezi nimi klasicky překlikávat a přidávat čárky.

Pub Buddy - pocitadlo piv 1 Pub Buddy - pocitadlo piv 2

Kromě zapisování aktuální útraty umí aplikace také vést přehled různých lokálů. Do nabídky vytvoření a správy podniků se dostanete ťuknutím na název hospody v horní části obrazovky. Můžete si přidat libovolný počet vámi navštěvovaných podniků, druhy položek a ceny zůstanou uloženy a vy si tak už příště můžete po spuštění a najetí na správný podnik začít rovnou čárkovat.

Pub Buddy - pocitadlo piv 3 Pub Buddy - pocitadlo piv 4

V dolní části hlavní obrazovky můžete sledovat svoji celkovou útratu + spropitné, které si můžete nastavit libovolně vysoké, popřípadě jeho zobrazování zcela vypnout. Defaultně aplikace zobrazuje počet vypitých/snězených kousků čísly, je však možné si v nastavení změnit zobrazování na klasické hospodské čárky, které jsou dle mého názoru však méně přehledné. Aplikace vám také umožňuje sledovat, kolik času uplynulo od poslední přidané čárky u dané položky, stačí na jakoukoliv položku ťuknout a informace o času předchozí konzumace se vám zobrazí na displeji. Komu by se nelíbil defaultní zelený motiv, má na výběr z dalších čtyř: šedý, modrý, žlutý a růžový.

Pub Buddy - pocitadlo piv 5 Pub Buddy - pocitadlo piv 6 Pub Buddy - pocitadlo piv 7

Představení aplikace demonstruje níže uvedené video:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ještě krátký popis dle Google Play:

Aplikace PubBuddy vám pomůže udržet přehled o konzumaci nápojů a jídel během vaší návštěvy restaurace. Jakmile přidáte nápoj nebo jídlo objeví se v hlavním okně. Přidávání nápoje nebo jídla se dělá připsáním čárky tahem shora dolů. Ubírání se provede tahem v opačném směru. Položka se označí prostým dotykem na požadovaný nápoj. Není to pouhé počítadlo piv, ale i kontrola součtu lístku a výpočet spropitného. Dotykem na jméno restaurace v horní části můžete spravovat své oblíbené hospůdky a restaurace.

Znáte nějakou českou aplikaci či hru, která by si zasloužila recenzi? Napište nám do diskuze.

4 KOMENTÁŘE

  1. Děkujeme za tipy na aplikace, podívám se na ně a připravím recenze 🙂 Znáte nějaké další aplikace a hry, které by bylo dobré zmínit?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here