Cena Nexusu 4 bude mimo Google Play vysoká

2

Není to tak dávno, co jsme Vám na AM přinesli úvahu nad pamětí a cenovou politikou LG Nexusu 4. V té době jsem se rozplýval nad tím, jak perfektní cenu Google nasadil, stěžoval jsem si však na velmi nízkou kapacitu paměti bez možnosti rozšíření.

Uplynulo pár dní a máme tu nové informace. Cena Nexusu 4 mimo Google Play (přes který se Nexus prodává) bude neúměrně vyšší.

Zatímco v USA si mohou lidé na Google Play zakoupit 8GB variantu za v přepočtu 6.000 Kč, v Německu, Velké Británii a Francii za přibližně 7.500 Kč (díky přepočtu 1 dolar = 1 euro – náklady na dopravdu atd.) tak ve volném prodeji (například v České republice) bude stejná verze za cenu okolo 10.000.

V zemích, kde Google Play nefunguje jako prodejní kanál, bude prodejcem samo LG. To si k ceně samozřejmě přičte náklady na skladování, distribuci atp. I když se oficiální zastoupení LG zatím nevyjádřilo, lze z okolních zemích fakt vyšší ceny vypozorovat.

Jeden příklad za všechny: sousední Rakousko bude na jednom z internetovém portálu (Giga.de) prodávat LG Nexus 4 16GB 549 euro. To je o více než 200 euro než v případě Google Play. Odpovídají tomu i ceny v českých e-shopech (například Sunnysoft).

Co říci závěrem? Cenový posun oproti Google Play se očekával, ale tyto ceny za tyto paměťové verze (navíc bez možnosti rozšíření) jsou (bohužel) opravdu k smíchu.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here