Brainwash Studio – rozhovor s tvůrci Blurry Defence

0

brainwash studio

V nedávné době jsem byl osloven mladými vývojáři z Brainwash Studio, kteří mi nabídli hru na testování. Vývojáři tohoto studia tvořili například aplikaci pro dotekomanii. Zaujal mě koncept jejich financování a práce a přemýšlel jsem, jak by bylo možné jim pomoci. Rozhodl jsem, se, že se zeptám na pár otázek, které by pomohli se o tomto projektu více dozvědět. A jak to vše dopadlo? Čtěte dále…

1. Kdo stojí za názvem Brainwash Studio?

Jsme malý tým vývojářů. Prozatím všichni stále studujeme a tak musí být vývoj někdy v ústraní. Nicméně jsme nadšení vývojáři a s vývojem jsme začali asi před šesti lety. Postupem času jsme se vyprofilovali do formy, v jaké jsme nyní.

2. Pro jaké platformy programujete?

Primárně se zaměřujeme na Android, protože Android všichni používáme ve svých smartphonech. Zaměření na Android bylo tedy jednak z důvodu, že nikdo z nás neměl iPhone a také z důvodu technického rozvoje. V poslední době experimentujeme i s tvorbou her. Blurry defense je naše první hra, která poběží také na iOS.  Dále děláme aplikace pro Windows phone a webové stránky.

3. Co je vašim cílem?

Naším hlavním cílem je tvořit, zlepšovat, přinášet zjednodušení a efektivnější práci ostatním. Vývoj nás baví a naším snem je rozrůst se a pracovat na větších projektech. Nejdůležitější pro nás je, abychom se vývojem dokázali uživit a mohli tak vyvíjet dál, nové a nové věci. Cílem Blurry Defense bylo především zjištění, zda jsme schopní, i krátkém časovém horizontu (v našem případě šlo o dva týdny) napsat funkční jednoduchou hru, který by se líbila také komunitě.

4. Jak své projekty financujete?

Veškeré projekty financujeme z vlastních zdrojů a zakázek. Vedle vývoje současně studujeme na VŠ. Z ušetřených financí kupujeme hardware na testování softwaru. Občas děláme programy na zakázku a z tohoto příjmu následně financujeme vývoj mobilních aplikací.

5. Kolik stojí vaše nová hra Blurry Defense?

Zatímco my jsme za zahrání této hry zaplatili několika nedokončenými zkouškami, vy ji můžete mít za přijatelných 20 korun a podpořit tak náš další vývoj.

6. Co byste řekli o Blurry Defense ?

Podle nás je hra úžasná a to především při pohledu na dobu vývoje a na unikátnost konceptu financování. Jak se můžete dočíst v popisu na Play Store, rozhodli jsme se tento projekt pojmout tak, že vydáme jakousi ochutnávku a pokud bude odezva komunity kladná, uděláme masivní update, kterým přidáme spoustu nových funkcí a možností. Dovolujeme si tento postup přirovnat ke službám typu Kickstarter s tím rozdílem, že v našem případě dostanou uživatelé něco na vyzkoušení dopředu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Ještě dodám, že Blurry Defense je hra na principu tower. Tím myslím, že vybíráte věže, které následně upgradujete. Hra je graficky jednodušší nicméně se jedná o velice rychlý koncept, který shání prostředky na financování. Na druhou stranu je to koncept povedený a styl vývojářů se mi líbí. Úroveň hry je v současné době velice nadnesená a hra je opravdu těžká. Dle vývojářů se na snížení obtížnosti pracuje a update je již hotový. Update je nyní ve fázi testování a bude brzy vypuštěn.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here