Apple představil nový iPhone SE. Myslíte si, že na trhu chybí telefon s Androidem, který by mu mohl konkurovat?

0

gsmarena_007Apple právě představil iPhone SE se 4″ displejem. Tělo telefonu je téměř shodné se starším iPhonem 5 a 5S, ale nabízí mnohem lepší hardware. Apple tvrdí, že model vytvořil kvůli velké poptávce po telefonech se 4“ displejem, myslíte si, že na trhu chybí konkurent s Androidem?

Pojďme se tedy podívat, jakým hardwarem Apple svou „mini vlajkovou loď“ vybavil. Procesor Apple A9 a grafika PowerVR GT7600 patří jednoznačně mezi to nejlepší na trhu, jelikož konkurence není zatím v této oblasti moc velká. Dále je zde již zmiňovaný displej s úhlopříčkou 4“ a rozlišením 1136×640 pixelů, což má za následek hustotu pixelů 326 ppi. Funkce 3D Touch z větších modelů se zde však nedočkáme.gsmarena_009Apple iPhone SE je vybaven stejnou 12MP kamerou iSight jako iPhone 6s a 6s Plus. Videozáznam bude možné pořizovat v rozlišení 4K se 30 snímky za sekundu, v rozlišení 1080p s 60 snímky za sekundu a také zpomalená videa v rozlišení 1080p s 120 snímky za sekundu, u 720p videí pak bude telefon snímat 240 snímků za sekundu. Čelní kamera má však rozlišení pouze 1.2MP a je doplněna o funkci Retina Flash. Model SE dokáže také zaznamenávat živé fotografie stejně jako 6s.

IPhone SE má také vestavěné NFC pro uskutečňování plateb. Snímač otisků prstů pochází z modelu 5s, nicméně jednotka modelu 6s není nijak výrazně rychlejší.

Design iPhonu SE je prakticky stejný jako u modelu iPhone 5S, ale telefon má matný povrch o zkosené hrany. Míry jsou v podstatě totožné s iPhonem 5s o hmotnost činí 113 gramů.gsmarena_011IPhone SE má také rychlejší konektivitu s podporou až 19 LTE ​​pásem a rychlostí 150 Mbps. Wi-Fi je také rychlejší s podporou 802.11ac a rychlostí 433 Mbps. Telefon navíc podporuje Wi-Fi volání.

Pro příznivce Applu je však asi nejlepším faktem o iPhonu SE jeho cena – ta začíná na 399$ za 16GB verzi a 499$ za 64 GB verzi.

Předobjednávky začínají 24. března a prodej započne 31. března. Telefon bude k dispozici ve čtyřech barevných provedeních včetně nové módní Rose Gold.

Myslíte si, že by se měli výrobci telefonů s Androidem také zaměřit i na vlajkové lodě s menšími displeji? Přestože mně osobně takto malé telefony nevyhovují, už jsem se mnohokrát setkal s názorem, že dnešní telefony jsou příliš velké, a proto budeme vděční za všechny Vaše názory!

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here