Android Wear 3.0 – always-on aplikace, gesta a přepracované prostředí

0

Google právě vydal tiskové sdělení, ve kterém popisuje novou verzi Android Wear, jež se brzy dostane ke všem majitelům chytrých hodinek s touto platformou. Vychytávek je celá řada a většina jde správným směrem.

Aplikace s Always-on režimem

Google umožní vývojářům aplikací třetích stran integraci tzv. Always-on režimu. Ten přináší lepší úsporu baterie a také ponechá danou aplikaci zobrazenou i při svěšení ruky. Jednou z prvních aplikací budou například Mapy Google.

alwayson_500

Jednodušší prostředí a kreslení emoji

Dočkali jsme se také přepracovaného UI s aplikacemi. Krom několika příkazů a vybraných aplikací se nově prostředí rozdělilo do tří ploch. Na první najdeme aplikace, na druhé kontakty a poslední zůstala u hlasových příkazů.

apps_people_actions_250x250 (4)

Nejhravější novinkou je podpora kreslených emoji. Ty stačí do chatu načrtnout prstem a pokud si s nimi Android poradí, překreslí jej do známých znaků Emoji. Google dodává, že nemusíte být zrovna vystudovaným umělcem, tak to snad bude pravda.

quick2_emoji_reply_blog

Podpora Wi-Fi a gesta zápěstím

Android Wear si nově poradí také s hodinkami, jež v sobě integrují Wi-Fi modul. Ten je však často velmi náročný na baterii a zrovna u hodinek se počítá doslova každé procento. Poslední novinkou je podpora gest zápěstím, kdy stačí otočit rukou a tím procházet Chytré karty Google. To se hodí především, když máte plné ruce a chcete si například přečíst přijatou SMS zprávu nebo mail

wristgesture_500

Zdroj: google

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here