Android M omezí aplikacím přístupy k Vašim fotkám a souborům

2

Google uvede v novém Androidu M dlouho očekávanou funkci, která umožní zablokovat jednotlivé položky, ke kterým aplikace chce mít přístup.

 

Většině uživatelů se nelíbí, že některé aplikace chtějí mít přístup k fotkám/úložišti, přestože to výhradně pro svůj chod nepotřebují. Například takový Facebook po Vás požaduje povolení přístupu k fotkám/USB úložišti, kameře, mikrofonu a také k informacím týkající se dostupných Wi-Fi připojení.

 

facebook permisiion

 

 

Google bohužel neposkytl k této funkci více informací, takže stále nevíme, jestli půjde zablokovat vše co se nám zlíbí nebo jen některé funkce. Je ale také důležité zdůraznit, že poskytnutí naprosté volnosti v blokování přístupu může způsobit nefunkčnost samotné aplikace. Takže možná se Google vydá podobnou cestou jakou to udělal Apple u jeho iOS, kde dojde k označení funkcí, ke kterým musí mít aplikace přístup pro správnou funkci.

Zdroj : phandroid

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Například FB ty práva potřebuje, protože bez nich nepridate fotku, ani si nezavolate, což Messenger už nějakou dobu umožňuje. Takže to není zrovna dobrý příklad nesmyslně udělených práv.

  2. Pokud půjde jen o úložiště, tak by to byla fce stále k ničemu. Primárním důvodem mého rootu telefonu je zákaz přístupu k internetu aplikacím, které to nepotřebují a já nemám zájem řešit, co kam posílají – prostě jim zatrhnu přístup a tečka. Ať už jde o zápisník poznámek nebo kalkulačku. Tohle uživatelské omezování přístupu aplikací je snad jediná výhoda iOSu, která Androidu fakt chybí a je nutné to vynahrazovat rootováním a třetími aplikacemi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here