Android „L“ – uživatelské zkušenosti

12

Včera večer společnost Google vydala očekávaný systém Android „L“ pro telefon Nexus 5 a tablet Nexus 7 (ročník 2013, konfigurace WiFi). Ihned po vydání balíčků se rozběhla velká vlna aktualizací na tento systém a následné jeho chlubení s ním.

Na nový Android „L“ aktualizoval i jeden z našich čtenářů, se kterým jsme napsali krátký rozhovor ohledně jeho dojmů z nového systému Android „L“, který byl tento týden představen na Google I/O.

Začneme první otázkou. Jak těžké je nahrát nový Android “L”?

Flashování “Elka” je stejné jako u jiných systémů. Stahujte zde: http://goo.gl/OIIobp, návod pak najdete zde: http://goo.gl/aWm6Dg. K instalaci lze také použít jakékoliv “klikátka”, toolkity, pomocí kterých si člověk práci velice usnadní.

Jaké jsou Tvé první pocity? Nepůsobí na Tebe změna zmateně?

První pocity jsou více méně kladné. Spousta aplikací je redesignovaná, zejména pak Nastavení, notifikační lišta a zamykací obrazovka. Změnu člověk prostě pocítí ihned, po spuštění samotného systému.

 Setkal ses s nestabilitou systému?

Zatím je vše plynulé a žádná aplikace mi nespadla. Aktualizaci mám ale poměrně krátkou chvíli a tak je pravděpodobné, že jsem zatím nenarazil na nějaký problém, který by způsobil onu nestabilitu systému. Je velmi brzo dělat závěry na tuto otázku.

Našel jsi něco, co tě zaujalo, popřípadě zarazilo?

Celkem mě potěšila bootovací animace samotného systému, která je opravdu velice povedená a osobně se mi zalíbila. U nového systému Android mě naopak nezarazilo vůbec nic, jsem spokojený uživatel. 

Je něco, co bys v novém systému upravil?

Prozatím jsem na nic takového nenarazil. Jediné, co bych možná pozměnil, je bílé pozadí, ale myslím si, že je to pouze síla zvyku a všichni si velice brzy na „bílý Android“ zvykneme.

Která aplikace Ti přijde v novém systému nejpropracovanější, a které nový design naopak naprosto “nesedne”?

Všechny aplikace jsou velice povedené a drží se v minimalistickém stylu, který mám rád. Pro mě je velice těžké určit, jaká aplikace je nejpropracovanější a která je naopak úplně „pohřbena“. Myslím si, že aplikacím tento styl sedne.

Jsi s aktualizací spokojen? Doporučil bys aktualizaci všem?

Spokojen zatím jsem a na zkoušku určitě doporučuji. Je to ovšem pouhá testovací verze, na což upozorňuje i sám Google. Pokud ale máte rádi experimentování a ničeho se nebojíte, rozhodně doporučuji aktualizovat. Nový Android je skvělý!

Screenshoty z nového Android „L“

14 - 1 (1) 14 - 11 14 - 10 14 - 5 14 - 8 14 - 7 14 - 6 14 - 3 14 - 2 14 - 1 14 - 1 (2)

 

Děkujeme našemu čtenáři za poskytnutí rozhovoru a screenshotů z nového Android „L“.

12 KOMENTÁŘE

 1. supr, díky! Jen pár otázek:
  1) umožní vypnout Google Now jako součást desktopu? (Jinak samozřejmě Now nechat obecně aktivované pro používání)
  2) umožní nastavit libovolný počet ploch s tím, že prostřední je hlavní?
  3) widgety normálně fungují?
  4) to je výběr ze spuštení aplikací opravdu tak debilní? musíme listovat?
  díky!

 2. to maysider:
  1) Samozřejmě Google nabídne svéchytré karty, ale můžeš říct „Ne děkuji“ a nic neinstalovat.
  2) Pokud ti nebude vyhovovat standardní launcher je tu dost alternativ
  3) widgety normálně fungují
  4) Nechápu otázku – je to normální jako dříve

  Používám novou verzi asi hodinku. Něco se mi líbí, něco ne. Styl my příde čistý a přehledný, ale někdy je minimalismus až nonplusultra:
  – klávesnice nemá oddělené jednotlivé znaky
  – místo tlačítka zpět je jen trojúhelník, domů kolečko a seznam aplikací čtvereček
  – zatím jsem ještě nenašel vztah k nové notifikační liště – na první stažení jsou jen notifikace a až na druhé stažení se objeví tlačítko nastavení a ikonky (bluetooth, wifi…)

 3. maysider >>
  Listování v recents je opravdu hrozné, nevím k čemu bych to přirovnal, jsou jaksi „zaskládané“ do dálky za sebe, takže vidíš tak první, nejvíc druhou kartu. A jakmile odlistuješ dozadu, tak zas nevidíš, co je vpředu. Tohle bude muset v budoucnu pořešit custom romka 😉

 4. Já bych se toho nebál. Samsung si to díky svému prostředí předělá, aby neměl AMOLED problém s výdrží. Bílé prostředí je pouze u čistého androidu, takže se nemáme čeho bát 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here