Android Jelly Bean dosahuje téměř 50 % podílu aktivních zařízení

1

Statistika podílu jednotlivých verzí Androidu

Velké změny se v posledních měsících odehrály v oblasti podílu na trhu jednotlivých verzí operačního systému Android. Před 10 měsíci se verze Android 2.3.3 v kódovém označení Gingerbread pyšnila nadvládou nad svými staršími kolegy. Podíl této verze dosahoval téměř 50% na aktivních zařízeních s Androidem.

Nyní se situace opět změnila. Jelly Bean vystřídal Android 2.3.3 na čele jednotlivých verzí Androidu. Bezmála 50% podíl v aktivních zařízeních patří nyní Jelly Bean ve verzích 4.1 až 4.3. Konkrétní hodnota dosahuje 48,6 %.

Aktuálně má právě Gingerbread ve verzích 2.3.3 až 2.3.7 „pouze“ 28,5 %. Tato generační obměna se dá samozřejmě snadno odůvodnit. Uživatelé budou mít ve svých zařízeních raději nejnovější systém, než ten starší, u kterého se mohou potýkat s nějakými nedostatky, které jsou u novějších verzí opraveny. Nejnižší obsazení patří verzi 3.2 Honeycompa to pouze 0,1 %.

Jakou verzi Androidu máte vy? Těšíte se na Android 4.4 KitKat?

Zdroj: AndroidAuthority

1 komentář

  1. mám 4.3 a jedine vďaka ľuďom z xda-devs, inak by to bola ledva 4.0 🙂 dúfam že to potiahnu aj kúsok ďalej pre moju dvojročnú tehlu…
    Inak trošičku je to zavádzajúce, keby sa to rátalo ako voľakedy, kde dávali už nový názov pri kúsok väčšej zmene, mal by najnovší (4.2 a 4.3) len chabých 12%

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here