Android 5.0 Key Lime uvidíme možná již v květnu

2

key-lime-pie-cartoon

To, že Google pracuje na dalším, v pořadí již pátém Androidu, není žádnou novinkou. Bohužel jsme však doposud neměli tušení o datu vydání této nové verze Androidu.

Google testuje Android 5.0 Key Lime Pie již od podzimu loňského roku. Až nyní se však objevily první zprávy o jeho možném představení. Android 5.0 s kódovým označením Key Lime Pie bude možná představen na konci letošního května.

V tuto chvíli můžeme jen spekulovat o tom, jaké vylepšení a úpravy nová verze Androidu přinese. Objevují se informace, že Key Lime Pie bude postaven na jádru Linux 3.8, které lépe hospodaří s RAM pamětí telefonu. Další spekulace hovoří o nutnosti mít čtyřjádrový procesor v telefonu.

Každopádně lze s klidným srdcem konstatovat, že očekávaný telefon Motorola X bude přizpůsoben právě pro nový Android. Více o Motorola X zde.

Jen pro doplnění, celý název pro Android 5.0 bude Key Lime Pie. Toto označení v češtině znamená “limetkový koláč”. Google různé verze operačního systému Android označuje jako sladké pochutiny, které navíc jdou podle abecedy. Takovéto označení začalo až od verze 1.5 Cupcake (košíček), pokračovalo přes 1.6 Donut (kobliha) a prozatím končí u aktuální verze 4.2 Jelly Bean (želé bonbóny).

Zdroj: Android-Apps

 

2 KOMENTÁŘE

    • želé fazole je sice doslovný překlad, ale už jste někdy někoho viděl to řící? želé bonbóny je přece jen bližší realitě (stejně jako např Donut je kobliha, ale česká kobliha je něco jiného než americká kobliha).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here