Ainol Novo 7 Crystal – sedmipalcový Jelly Bean za hubičku

2

Pokud jste zatím nepřišli do styku s možnostmi tabletu, možná ani nevíte, o co přicházíte. Jestli nemáte peněz nazbyt a přesto by jste si chtěli udělat radost, možná Vás následující novinka dokáže oslovit.

Ainol sice nepatří mezi ty nejznámější výrobce tabletů, nemůže konkurovat zavedeným značkám svými funkcemi, jsou však aspekty, ve kterých značka Ainol konkurenci předčí.

Je to hlavně rychlost, během jaké dokáže na trh uvést tablet, který hned po vybalení nabízí nejnovější verzi operačního systému Android. U verze 4.0 byla společnost Ainol dokonce PRVNÍ, která nabídla tablet od základu vybavený touto verzí operačního systému.

Společnost musí mít zřejmě dobré vztahy s Google, novinka totiž také nabízí už od základu nejnovější verzi OS – 4.1 Jelly Bean. A cena? Pohádkových 139 dolarů. Dokáže za tyto peníze nabídnout také kvalitní funkce?

Specifikace

 • sedmipalcový displej (1024 x 600) – IPS
 • dvoujádrový procesor (Cortex-A9)
 • grafickou výpomoc zajišťuje Mali-400
 • RAM: 1GB
 • vnitřní paměť: 8GB s možností rozšíření pomocí MicroSD karet
 • HDMI, MicroUSB
 • Multi-Touch (5 doteků zároveň)
 • přední kamera 2MPx
 • baterie: 3700 mAh
 • tělo je tvořeno převážně plastem

Specifikace působí velice sympaticky, zvláště pak s přihlédnutím k ceně tabletu. Za 139 dolarů nabídnout plně vybavený tablet s nejnovější verzí Android? Podle mého, skvělá nabídka. Doplním jen váhu tabletu, která se zastavila na 328 gramech a hloubku tabletu, která je přesně 11,2 mm. Zbylé rozměry jsou celkem podobné ostatním 7 palcovým tabletům, tedy konkrétně: 190 x 121 mm. I to se dá považovat za uživatelsky přívětivé.

Tak co, už v záložkách hledáte eBay a jste připraveni objednávat? Chvilku strpení, prosím. Tablet by měl na trh vstoupit 28. září a ještě není jisté, jaké to konkrétně budou. Nechme se tedy překvapit, čím nás levější náhrada za Nexus 7 (nálepka, kterou si tablet vysloužil na internetu) překvapí a čím naopak zklame.

Zdroj: http://tabletrepublic.com/

2 KOMENTÁŘE

 1. kolik ti je chlapče? tvůj příspěvek o tomto tabletu by se dal shrnout do 2 vět a bavil by mě víc, než tvůj článek. Nevim, kde jsi přišel na to, že svými funkcemi nemůže konkurovat. Kdejakej stroj okolo 6ti tisíc ani zdaleka nedokáže nabídnout to, co Ainol.
  A nahráda za Nexus? Tou bych spíš nazval Ainol flame. Rozhodně ne Crystal v kabátě Elf II.
  A na obr. máš Auroru. Proboha, ať dělají články lidé, kteří o tom alespoň něco málo ví. Ty sis to jednoduše někde přečetl a ani nevíš co. zdar

 2. Miki má pravdu. Inak toto je len Elf II s MVA displejom a Androidom 4.1.0 beta a ešte s PHONE UI (telefónne prostredie). Tento tablet bude mať kopec bugov ako je pri Ainol tabletoch zvykom a už teraz je lepší Elf II s CyanogenMod10 a.k.a. Android 4.1.1 od Christiana Troya, takže očakávam k tomuto tabletu, že sa bude predávať ako štandardný Elf II, lebo nazvať to lacnou alternatívou Nexus 7 nie je reálne. Lacnou alternatívou Nexusu 7 je Ainol Novo Fire/Flame a nie upgradovaný model staršieho Elfa II. A to foto zmeň, robíš hanbu firme Ainol a produktu Aurora II.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here