Stáhněte si novou verzi Gmailu s upraveným uživatelským rozhraním [APK]

0

gmail 4.5 (2) gmail 4.5 (1) gmail 4.5 (3)

Google začal vydávat dlouho očekávanou aktualizace své aplikace Gmail pro Android. V Google Play Store je zatím aktualizace dostupná jen pro část uživatelů, neboť kalifornský gigant využívá své nové funkce postupného vydávání aktualizace, kterou oznámil minulý měsíc. Pokud vám tedy tedy možnost aktualizace nebyla nabídnuta, na konci článku najdete odkazy ke stažení APK souboru.

Gmail 4.5 přináší uživatelům hned několik významných novinek. Hned na první pohled si jistě všimnete celkově upraveného vzhledu uživatelského rozhraní, který mimo jiné zahrnuje obrázky uživatelských profilů. Nabídka pro přepínání účtů, výběr složek a štítků se přesunula z horní části do levého boku, odkud je možné ji vysunout kliknutím na ikonku v levém horním rohu nebo jen prostým tažením prstu po displeji zleva doprava.

V nové verzi Gmailu taktéž úplně chybí dolní lišta a všechny její prvky byly přesunuty do bočního menu nebo do horní lišty. Aktualizace schránky nyní probíhá tažením prstu směrem dolů a je indikována ukazatelem v horní části obrazovky.

Radost budou mít také majitelé smartphonů a tabletů s Androidem Jelly Bean, pro které je dostupná možnost archivovat zprávu přímo z notifikační lišty bez nutnosti otevírat aplikaci. Pro uživatele s Androidem 4.0 ICS a vyšším je nyní dostupné rychlejší vyhledávání, které funguje také offline (bez připojení k internetu).

gmail 4.5 (4)
Nový Gmail na tabletech

Pro Android 2.2 a vyšší bylo přidáno nové rozhraní Labels API pro vývojáře aplikací třetích stran. Nechybí samozřejmě ani různé drobnější opravy chyb a vylepšení výkonu.

V případě, že pro vás není aktualizace není dostupná běžnou cestou, tedy přes Google Play Store, nemusíte čekat, až na vás přijde řada. Níže naleznete odkazy ke stažení APK souborů, které stačí otevřít v telefonu či tabletu a řídit se běžnými pokyny k instalaci.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: Android Police

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here