Konverzační překlad Google Translate nyní i pro češtinu

2

Pamatujete si ještě na zajisté zajímavý a užitečný konverzační režim Google Translate, který byl pro angličtinu a španělštinu představen již začátkem tohoto roku? Tak právě ten se dnes dočkal rozšíření o 10 nových jazyků, mezi kterými je i naše milovaná mateřština, čeština.

Pokud náhodou nevíte, co to konverzační režim je, pak vězte, že se jedná o mód určený pro tlumočení rozhovoru mezi dvěma nebo více lidmi hovořícími rozdílnou řečí. Vše probíhá naprosto jednoduše. Stačí jen navolit požadované jazyky, srozumitelně do telefonu říci požadovanou informaci a jen počkat pár sekund než ji servery Google přeloží a odešlou zpátky do telefonu. Ten ji následně pomocí služby převodu textu na hlas poměrně hezky přečte a začne čekat na odpověď v druhém jazyce, s kterou případně udělá to samé.

Samozřejmě nechybí ani možnost ručního zadání textu nebo opravy přepisu z hlasu, možné je také zobrazit přeložený text na celou obrazovku aby byl pro případného druhého člověka lépe čitelný.

Konverzační mód je prozatím ve stádiu verzi alpha testování a může se tak stát, že nebude fungovat úplně korektně. Na druhou stranu po zkušenostech s hlasovým vyhledáváním v češtině bych se příliš nebál.

Celkově tak od dnešního dne zvládá Google Translator takřka simultánní předklad celkem 14 jazyků, mezi které patří například: angličtina, němčina, francouzština, portugalština, španělština, japonština, korejština, turečtina, holandština, polština a ruština.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: svetandroida

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here