Google Translate už umí překládat i bez připojení k internetu

3

google translate offline 3 google translate offline 1 google translate offline 2

Překladač Google pro Android byl dnes aktualizován na novou verzi, která konečně přináší mnohými vymodlený offline překlad. Nová funkce najde využití zejména při cestách do zahraničí, kde většinou nemáme k dispozici internetové připojení. Podporováno je asi padesát jazyků včetně češtiny a slovenštiny.

Ještě než lze budete moct začít funkci offline překladu využívat, je nutné stáhnout požadované jazykové balíčky. Angličtina bude jako základní jazyk stažena automaticky, takže se rovnou můžete vrhnout na stahování dalších balíčků. Dejte si však pozor na velikost jednotlivých souborů, například čeština zabere ve vašem telefonu či na paměťové kartě 159 MB. Sama aplikace vám proto doporučí, abyste data stahovali přes Wi-Fi připojení.

Offline překlad funguje pro klasické překládání, ale pro využití doplňkových funkcí, jako je hlasové zadávání textu a rozpoznávání textu přes fotoaparát, je nutné mít aktivní internetové připojení. Nesmíme také zapomenout dodat, že nová funkce je dostupná jen pro zařízení s Androidem 2.3 nebo novějším.

Další novinkou, kterou poslední aktualizace Překladače Google přináší, je překlad svisle psaného textu v čínštině, japonštině a korejštině pomocí fotoaparátu. Pokud ještě Google Translate ve svém smartphonu či tabletu nemáte, můžete si aplikaci bezplatně stáhnout z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here