Uživatelská recenze Nexus 7

7

 Nexus 7

V dnešní recenzi se podíváme na nový tablet Nexus 7. Abych vám recenzi blíže zprostředkoval, budu ji celou psát na testovaném zařízení. Hned při začátku jsem měl problém, recenzi jsem chtěl psát v Kingsoft Office (jež je jeden z lepších Office balíčků). Kingsoft Office bohužel nefungoval ideálně se SwiftKey klávesnicí. Po přepnutí na nativní klávesnici mi nebyla nabízena predikce, takže jsem se rozhodl recenzi sepsat do Gmailu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

První rozbalení a obsah balení

První rozbalení, takzvaný „unboxing“ jsem se rozhodl provést ve vlaku, a věřte či ne, nebylo to komfortní. Po přetržení plomby se dostanete prvně k zařízení. Tablet působí miniaturně, avšak po prvním bootovaní mě mile překvapil. Dále se v balení nachází Micro-USB kabel, ke kterému neodmyslitelně patří redukce do zásuvky. Poslední věci, které v balení najdete, jsou brožury o prvním spuštění a tabletu. Už zde je tedy jasné, že obsahem balení nejsou sluchátka. Mě osobně tato skutečnost nevadí, jelikož o sluchátka nemám nouzi, ale někomu by to vadit mohlo.

Displej

Po prvních hodinách testování jsem zjistil, že displej na levé části displeje nesedí 100 %. Jelikož jsem perfekcionista, tak mi tato skutečnost celkem vadí a stala se tedy centrem mé pozornosti. Předpokládám, že na této skutečnosti má podíl zpracování, ale také to, že se v levé části (při držení tabletu v portrétové pozici) nachází grafická karta. Tablet se v tomto místě mírně zahřívá. Po pár dnech, jsem však zjistil, že se Tegra při hraní hodně zahřeje.

Druhou věc co bych displeji vytkl je kvalita barev. Není to až tak chyba displeje, který je vyroben technologií IPS, ale spíše zvyk na Galaxy S II. Samsung Galaxy S II má Super AMOLED plus a jeho podání barev je výraznější a barevnější. Někdo display AMOLED kritizuje, ale já jsem si zvykl na opravdu černou a proto jsem si tohoto faktu povšiml.

Aplikace, hry a e-booky

Důvodem proč jsem si pořídil tento tablet bylo, že jsem chtěl o něco větší displej než mám u telefonu a o něco menší, lehčí a úspornější než je můj notebook. Na trhu je spousta druhů tabletů, ale zde je nejlepší poměr cena/výkon + včasné a užitečné aktualizace od Google.

Tento tablet tedy plánuji využít jako pomůcku do školy na čtení poznámek. Na psaní už je to malinko těžší. Tablet slouží tedy především pro konzumaci obsahu. A nutno podotknout, že je v tom opravdu dobrý!

Další využití je na čtení e-booků. A i k tomuto účelu slouží opravdu dobře. Výrobce uvádí až 10 hodin při této činnosti. Já jsem se dostal zhruba na šest, ale to z důvodu toho, že jsem nejen četl, ale také hrál GTA a další hry.

Jako velice dobrou aplikaci pro čtení knih bych doporučil Moon reader, který zvládá svůj účel nadstandardně.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

To je tedy další využití tohoto tabletu. Hraní her je fajn věc do vlaku nebo při čekání u lékaře. Pokud si do tabletu nainstalujete také aplikaci pro videa, tak můžete sledovat i videa, což mi přijde taky fajn věc i na 7″ zařízení.

Baterie

Jak už jsem psal výše, výrobce uvádí, že doba čtení e-booků je 10 hodin, doba surfování je taktéž 10 hodin a doba hraní her je 5 hodin.

Pokud však budete využívat tablet pouze zřídka, tak se dostanete na velice dobrá čísla, která se budou pohybovat v rámci dnů. Ale tím však netvrdím to, že při neustálém používání budete brečet, ba naopak, budete spokojeni.

Co jsem si všiml, tak když jsem připojil tablet k PC, tak se v notifikační liště zobrazil indikátor nabíjení a tablet se dále vybíjel. Další poznatek mám při nabíjení skrze síť. Když jsem tablet nabíjel celou noc a ráno odpojil, tak jsme měl nabito pouze na 98 %. Toto však u smartphonů není neobvyklá věc. U tohoto tabletu to připisuji tomu, že se tablet po dosažení 100 % odpojil a dále se nenabíjel.

Celkové resumé

Tento tablet je velice výkonný dravec a za peníze které do něj vložíte dostanete to nejlepší co za tyto peníze můžete dostat. Poměr cena/výkon je pravděpodobně nejlepší ze všech tabletů na trhu. I za cenu toho, že budete mít „pouze“ 7″ tablet.

Výdrž je perfektní. Práce s tímto tabletem je taktéž uspokojující  Samozřejmě není tak komfortní jako na klasickém počítači, ale jako občasná náhrada dostatečná. Tablet používám v portrét módu a s klávesnicí SwiftKey je psaní pohodlné. Dokonce nemám ani verzi pro tablety nýbrž pro klasické telefony.

Co mě nevyhovuje tak omezená konektivita. Koupil jsem si redukci na USB a s Galaxy funguje bez problémů avšak Nexus 7 jej neakceptuje. Důvodem je hlubší Micro-USB port, to znamená, že je i nabíjecí kabel delší než obvykle.

Přes všechny klady a zápory bych určitě doporučil tento tablet zakoupit. Klady převyšují zápory a předpokládám, že budete spokojeni.

Pokud byste měli jakékoliv dotazy, vlastní poznatky či snad připomínky, budu rád a můžu je zohlednit ve své recenzi.

7 KOMENTÁŘE

  1. Abych pravdu řek, koupil jsem si obyčejnou OTG redukci a do Nexe jsem jí připojil i s nasazeným originálním coverem…a funguje tak jak má – USB hub a v něm myš, klávesnice a fleška 🙂

  2. Pěkná recenze – pár poznámek – taktéž vlastním SGS II a z Nexu 7 mne vůbec nebolí oči, barvy jsou věrné a pozorovací úhly vynikající, je to jiné, ale o nic horší, řekl bych. Zahřívání – SGS II se mi zahřívá při hraní opravdu hodně, Nexus skoro vůbec (Taky mám origo obal, tak to možná není přes něj tak cítit). Plně souhlasím s výdrží na baterie, ta je opravdu dobrá. 

  3. Taky jsem majitelem nexusu 7 a jsem nadmíru spokojen. Jen bych rád uvedl pár aplikací, bez kterých bych špatně fungoval. 1.je Perfect keyboard pro, na mobilu si pochvaluji swiftx, ale na tabletu to je tragédie, tudíž Perfect keyboard pro je mnohonásobně o nekolik levelů výše. 2. je Tablet talk, je to propojení mezi mobilem a tabletem přes wifi či bluetooth a když mám mobil v pokoji a zrovna sedím s tabletem v kuchyni a někdo mi na mobil zavolá nebo napíše, začne tablet zvonit a můžu vzdáleně ovladat mobil, můžu z tabletu odesilat sms, odmítát hovory, nebo přes headset přímo volat, ale tuto funkci nepoužívám. Navíc Tablet talk nežere baterii. 3. Nexus media importer – stream hudby, videa a veškerého obsahu z Hdd nebo Usb přes OTG. 4. Doporučil bych HD Widgety, jsou skvěle konfigurovatelne. 5. Airplane mode: TIMED! – obdobná aplikace jako shush, v určený čas vypne tablet z módu letadlo a jako poslední bych doporučil na hry FPSe for android s kombinací USB/BT Joystick Center 6 = Emulator Playstation 1 her a pokud vlastníte sixaxis nebo nějaký jiný joystick tak můžete hrát hry jak přes BT tak USB OTG. 🙂

  4. Ako bezpečne odpojiť Nexus7 z pc s Os Xp, chýba v lište ikonka na bezpečné odpojenie! Ďakujem za radu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here