Spekulace: Nexus 7 tabletem by mohl být ASUS MeMO 370T

1

Pokud si vůbec ještě vzpomínáte na nějaká zařízení z CESu, tak si budete s největší pravděpodobností pamatovat právě 7“ tablet od ASUSu MeMO 370T. Ten totiž zazářil nejen povedenou výbavou v čele s Tegrou 3, ale i na podobný tablet naprosto bezkonkurenční cenou, která se měla pohybovat okolo $250, tedy přibližně 4500 korun.

Bohužel jak plynul čas, tak se o tabletu přestalo úplně mluvit a nebýt několika málo nepřímých spekulací tak by se na něj zapomnělo úplně. Tento týden se však pod označením ‚MSQME370T‚ objevil znovu. Prošel totiž  přes americký úřad schvalování bezdrátových zařízení FCC, což takřka s jistotou naznačuje brzké zahájení prodeje.

A zde končí fakta a začínají spekulace. Ačkoliv je totiž pravděpodobné, že ASUS plánuje prodávat tablet nakonec pod značkou MeMO 370T a tedy sám za sebe, tak je tu stále možnost, že půjde o onen nedávno skrze benchmark objevený 7“ Nexus tablet.

Právě tomu by totiž napovídalo i aktuální schválení FCC, schvalovací proces totiž nějakou dobu trvá a tak k němu dochází většinou přibližně měsíc až dva před zahájením prodeje. A čirou náhodou za měsíc začíná i konference Google I/O, na které by měl být spolu s  Androidem 4.1 Jelly Beans zřejmě představen i referenční Google Nexus tablet.

Seděl by i zbytek specifikací, oba tablety mají být 7“ displej s rozlišením 1280×800 (oněch 32 pixelů zabírá ICS lišta), čtyřjádrový procesor Tegra 3 a extrémně nízkou cenovku pohybující se okolo hranice $200 – $250.

Ve hře je také teorie, že se bude MeMO 370T prodávat zvlášť a Nexus tablet bude jen jeho dvojčetem, jako tomu bylo například u dvojic HTC Desire a Nexus One či Samsung Galaxy S a Nexus S. Vzhledem k tomu, že Nexus zařízení bude tento rok zřejmé více (hovoří se konkrétně o 5) bych se však přikláněl spíše k první teorii.

zdroj: aam

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here