Samsung skrze mluvčího potvrdil Galaxy Note 8

5

Spekulace o třetím, z hlediska velikosti úhlopříčky mezi Note 2 a Note 10.1 umístěném zařízení, se poprvé objevily již koncem prosince minulého roku. V té době si nicméně mluvilo ještě o Galaxy Note Note 7, který měl údajně konkurovat hlavně Nexusu 7. Pak ovšem bez dalších novinek utichly a pomalu to začalo vypadat, že šlo o úplně slepou informaci.

Opak byl však pravdou. Jak se včera ukázalo, tak Samsung prostřední zařízení se opravdu chystal, jen s o něco málo větší úhlopříčkou. Skrze mezinárodního mluvčího mobilní divize včera v podvečer našeho času Samsung konkrétně potvrdil existenci 8‘‘ tabletu, vybaveného aktivním perem S-Penem, nazvaného jak jinak, než Samsung Galaxy Note 8.

I přesto že nic bližšího již neuvedl, tak díky uniklým informacím z benchmarku můžeme odhadovat i hardwarové specifikace. Tablet bude podle všeho vybaven čtyřjádrovým, zřejmě Exynos 4, procesorem taktovaným na 1.6 GHz, 8‘‘ displejem s rozlišením 1280×800 a 2 GB operační paměti RAM.

Samozřejmě se nejedná o potvrzené a již vůbec ne finální specifikace, takže reálně se nakonec možná dočkáme i FullHD rozlišení, nicméně alespoň náhled, jak by na tom zařízení mohlo být s výkonem, poskytují.

Otázky stále panují také okolo oficiálního představení. Konkrétně se spekuluje buďto o únorovém veletrhu MWC nebo dalším Unpacked eventu Samsungu.

Zdroj: blog.gsmarena

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here