Samsung Galaxy Tab 3 7.0

Samsung dnes představil menšího zástupce třetí generace svých tabletů Galaxy Tab. Změn ve výbavě se událo jen minimum a majitelé předchozích verzí tabletu tak nebudou mít příliš mnoho důvodů ke koupi této novinky.

Naopak velmi výrazných změn se dočkal design, který nyní velmi připomíná Galaxy Note 8.0 nebo dokonce smartphonu od Samsungu. Logo výrobce se přesunulo na horní okraj přední strany a jeho místo zaujala trojice tlačítek, z nichž dvě jsou dotyková. Rozměry tabletu klesly ve srovnání s předchozí generací na 111,1 x 188 x 9,9 mm a hmotnost se výrobci povedlo snížit na 306 gramů u verze s 3G, respektive na 302 gramů u verze bez něj.

Ve výbavě Samsungu Galaxy Tab 3 (7.0) najdeme stejný 7″ displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů jako u loňské verze. Pod kapotou se nachází dvoujádrový procesor běžící na frekvenci 1,2 GHz, 1GB RAM a 8GB nebo 16GB vnitřní paměť, kterou lze rozšířit díky přítomnosti slotu na microSD karty o dalších až 64 GB.

Ničím nepřekvapí ani další výbava zahrnující Wi-Fi, Bluetooth 3.0, GPS, Glonass, 3mpx zadní fotoaparát s autofokusem, 1,3mpx přední kamerka pro videohovory a baterie o kapacitě 4 000mAh. Mezi jediné změny tak patří procesor taktovaný na nepatrně vyšší frekvenci a přední fotoaparát s lepším rozlišením. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou TouchWiz, který se ve formě aktualizace dostal i do staršího Galaxy Tabu 2.

Jak už jsme naznačili, Samsung Galaxy Tab 3 (7.0) bude dostupný také v 3G verzi, která se bude moct pochlubit technologií HSPA+ umožňující připojení k internetu až rychlostí 21 Mbps. Jako první se však na pultech obchodů objeví Wi-Fi verze, a to konkrétně už v květnu letošního roku. Cenu ani přesnou dostupnost v České republice zatím bohužel neznáme.

Tags

 
  • jakub

    V květnu? Je konec června a ještě se neprodává…