Samsung na CTIA – Galaxy Tab 8,9 a 10,1 [AKTUALIZOVÁNO]

0

Jak jsme Vás již dopředu informovali, Samsung měl dnes na konferenci CTIA poměrně důležitou keynote ve které se věnoval hlavně své rodině tabletů Galaxy Tab.  Představen byl přírůstek s 8,9′ displejem a také byly ohlášeny mnohé změny u 10,1 varianty.

Samsung Galaxy Tab 10,1′ i 8,9′ budou až na úhlopříčku displeje v podsadě totožné, přičemž oba budou obsahovat zatím nespecifikované dvou jádrové procesory, 16/32 GB vnitřní paměti, slot na SD kartu, 3MPx zadní a 2MPx přední kameru. Do prodeje se poté dostanou jak v 3G (4G pro USA) tak ve WiFi (a/b/g/n) verzi. Oba budou také stejně tenké (8,6 mm), což je mimochodem staví do role nejtenších tabletů na trhu, a i váha bude velmi příjemná, pro 10,1′ verzi konkrétně 595 gramů a pro 8,9′ verzi 470 gramů. Baterie by měla mít kapcitu 6860mAh u 10,1′ a 6000mAh u 8,9′ verianty.

Na obou tabletech poběží nejnovější Android 3.0 Honeycomb nad kterým bude upravený Touch Wiz UX. Ten by neměl však zakrýt původní grafické rozhraní, ale pouze jej rozšířit o některé schopnosti, kupříkladu o živé panely nebo mini apps tray. Mimo to se zde dočkáme přepracovaného Social, Music a Readers Hubu, v Americe poté nebude chybět ani Media Hub. Tablety by také měli být lépe uzpůsobeny pro použití v korporátní sféře, kupříkladu by měla být vylepšena podpora MS Exchange nebo přidáno šifrování vnitřní a externí paměti v reálném čase.


Samsung také poměrně překvalip, když zveřejnil ceny a datum zahájení prodeje. Galaxy Tab 10,1′ se začne prodávat 5. června a 8,9′ někdy začátkem léta, my očekáváme v průběh července.

[table “120” not found /]

Videa vypůjčena od androidcentral

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here