Samsung Galaxy Tab 10.1 – zákaz prodeje v USA

0

Patentový spor mezi firmou Apple a Samsung je nekonečný. Téměř vždy někdo někomu něco zaplatí (obě strany jsou na tom zhruba stejně), Apple se téměř neustále snaží zastavit prodeje. Minulý pátek se konal opět soud, který byl mezi Samsungem a Applem. A světe, div se – Apple opět chtěl zastavit prodeje Galaxy Tabu. Tentokrát se mu to ale povedlo.

Samsung Galaxy TAB 10.1

Mluvčí Apple Kristin Huguet řekl na jednom z prohlášení: „Výrobky společnosti Samsung – hardware, uživatelské rozhraní a balení – vypadá podobně, jako balení iPadu a iPhonu. Tento druh nepoctivého kopírování je špatný a Apple se bude soudit do té doby, dokud bude potřeba.“

Celý spor se týkal kvůli patentu „D 889 Design patent“, který byl podaný v roce 2004. V patentu je tvar obdélníku se zaoblenými rohy pro elektronické zařízení, čímž téměř každý druhý tablet porušuje tento patent.

Samsung se samozřejmě proti tomuto rozhodnutí soudu odvolal, čímž  zajistil pokračování této patentové války. Zajímavostí také je, že spor se jedná o starý model Galaxy Tabu, když na trhu je již Galaxy Tab 2. Ovšem, nemluvme zatím takto nahlas, Apple může totiž kdykoliv zažalovat Samsung i kvůli Galaxy Tabu 2.

 

Zdroj: Allthings

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here