První tablet s procesorem Tegra K1 se objevil v benchmarku

0

Nvidia představila svůj mobilní procesor Tegra K1 už v lednu na veletrhu CES 2014. Tento čip disponuje čtyřmi jádry Cortex 15, do povědomí uživatelů se však dostal především díky 192 grafickým jádrům a podporou OpenGL 4.4, Unreal Engine 4 i DirectX 11. Databáze výsledků benchmarku AnTuTu naznačuje, že první tablet s Tegrou K1 by mohla nabídnout samotná Nvidia.

Zařízení s označením Nvidia TegraNote P1761 je vybaveno displejem neznámé úhlopříčky o rozlišení 1920 x 1200 pixelů (Full HD), 2GB RAM a 16GB vnitřní pamětí. Srdcem tabletu je samozřejmě už zmíněná Tegra K1, která běží na frekvenci až 2,1 GHz. Posledním známým střípkem výbavy odhaleným v benchmarku je operační systém Android 4.4.2 KitKat.

S největší pravděpodobností se zatím jedná jen o ranou předprodukční variantu tabletu, výbava se tak můžeže ještě trochu změnit V tuto chvíli není jasné, kdy bude nový Nvidia TegraNote představen ani kdy se dočkáme dalších zařízení vybavených procesorem Tegra K1. Více informací bychom se mohli dozvědět už příští týden na veletrhu MWC 2014 v Barceloně.

tegra K1 antutu

zdroj: GizChina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here