NVIDIA: Tablet se čtyřjádrem Tegra 3 za méně než 200 dolarů se začne prodávat do léta

1

Jen-Hsun Huang, výkonný ředitel společnosti NVIDIA, řekl v rozhovoru pro New York Times, že nejpozději v létě se na trhu objeví první tablet se čtyřjádrovým procesorem Tegra 3, jehož cena nepřesáhne magickou hranici 200 dolarů (v přepočtu 3 750 Kč).

O velmi levném tabletu s Tegrou 3 se hovoří už delší dobu. Podle starších informací by měl novinku pod svou značkou „Nexus“ prodávat Google, výrobcem samotného zařízení by měl být ASUS. Později se ale objevily další informace, že tento Nexus tablet bude sice stát pouze 149 dolarů (2 800 Kč), snížení ceny ale bylo dosaženo použitím méně výkonných hardwarových komponentů; například čtyřjádro nahradí „jen“ dvoujádrový procesor.

Otázkou tedy zůstává, jaký tablet s Tegrou 3 bude stát avizovaných 199 dolarů. Zatím jsou tedy ve hře následující tři možnosti:

  • Nexus tablet, který bude pro Google vyrábět ASUS, případně jiný výrobce
  • tablet, který bude ASUS prodávat pod svou vlastní značkou (s největší pravděpodobností Asus MeMo 370T)
  • tablet jiného výrobce (například Lenovo, ZTE nebo LG)

K očekávané výbavě superlevného tabletu, patří kromě už několikrát zmíněného čtyřjádra Tegra 3, také sedmipalcový displej (s rozlišením 1280 x 800) a operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

zdroj: ta

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here