Nový Amazon Kindle Fire bude mít čtyřjádrový Snapdragon 800

0

Kindle Fire HD

Tablety od Amazonu jsou známé pro svou kombinaci solidní výbavy a přijatelné ceny. U třetí generace Kindle Fire ale nejspíš americký internetový gigant zvolí výbavu, za kterou by se nemusela stydět ani zařízení renomovaných výrobců.

Amazon údajně opět nabídne dvě verze svých tabletů, přičemž menší by měla mít 7″ displej s rozlišením 1920 x 1200 pixelů a větší bude nejspíš mít 8,9″ displej o rozlišení 2560 x 1600 obrazových bodů. V obou případech by tedy mělo jít o obrazovky s velmi jemným rozlišením, které budou vhodné pro čtení elektronických knih i prohlížení fotografií ve vysokém rozlišení.

Ještě zajímavější změny se však údajně udály v nitru obou tabletů, kde by měl tepat čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) taktovaný na 2 GHz. Kromě jednoho z nejvýkonnějších mobilních procesorů na světě bychom uvnitř měli najít také zbrusu nový grafický čip Adreno 330 a 2GB RAM.

Tablety by měly být dostupné ve verzi s 8GB, 16GB, 32GB a 64GB vnitřní pamětí. Sedmipalcový i devítipalcový Kindle Fire údajně nabídnou přední kamerku pro videohovory, ale 8mpx zadní fotoaparát by se měl objevit pouze u většího modelu. O konektivitu se nejspíš postará Wi-Fi a v závislosti na zvolené variantě také 3G nebo 4G.

Operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android 4.2.2 Jelly Bean doplněný o nechvalně známou uživatelksou nadstavbu od Amazonu. I přes vyšší výbavu by měly být tablety tenčí a lehčí než jejich předchůdci. K představení třetí generace Amazon Kindle Fire dojde v průběhu letošního roku. Cena bude nejspíš opět nízká, ale vzhledem k výbavě nejspíš vyšší než u druhé generace tabletů.

zdroj: BGR