NOVO7 – Ice Cream Sandwich tablet za $100

3

Přesně jak se dalo očekávat, tak se po vydání zdrojových kódů k novému Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich začínají pomalu objevovat také první levné čínské tablety, jejichž původním poznávacím zařízením a současně také velkou nevýhodou byl na telefony určený Android 2.x.

Prvním takový tabletem bude NOVO 7. Jak již název napovídá, tak nabídne 7“ kapacitní displej s, z největší pravděpodobnosti pro jistotu, nezveřejněným rozlišením (odhadujeme 1024×600 nebo 840×400) a podporou multidoteků.

Procesorem zde bude poměrně neznámý na 1GHz taktovaný jednojádrový čip XBurst (architektura MIPS) doplněný o taktéž exotický grafický čip Vivante GC860 GPU. Z další výbavy ještě zmiňme přední kameru s rozlišením 2MPx, HDMI port, slot na microSD kartu a podporu externích 3G modulů. Poměrně zajímavě pak vypadá přítomnost Android marketu, který na leckterýchlevných tabletech opravdu chybí.

Jestli se tablet dostane i do České republiky zatím nevíme, na druhou stranu pokud ano a bude mít trochu štěstí, tak by s cenou nastavenou kolem $100(1800 korun bez DPH) mohl i poměrně slušně prorazit. Otázkou však zůstává za cenu jaké kvality.

Zdroj: ac

 

  • fireskopa

    A RAM pameti asi taky moc nepobere.Pokud 256 MB je to zas na nic a budou to vyhozene penize i kdyz male…

  • Za ty peníze už by se to dalo montovat třeba do kuchyní na recepty 🙂 nebo jako ovládací panely k něčemu 🙂

  • Lukas

    Mips používá již několik let mikrotik v jejich routerboardech. Některé modely jsou poměrně výkonné.