Nexus 7 dostává neoficiální build CyanogenModu 10

0

Dalším zařízením, které dostává neoficiální sestavení CM10 se stává Nexus 7. Tento tablet je sice vybaven Androidem 4.1 Jelly Bean už od počátku, CyanogenMod 10 ale nabízí několik dalších zajímavých funkcí, jako například vlastní zamykací obrazovku, jinou ikonu baterie, témata, gesta apod.

Ačkoliv jde zatím jen o velmi ranou verzi (tzv. kang), podle reakcí uživatelů je ROM velmi funkční a dokonce vhodná pro každodenní používání. Více informací a odkazy ke stažení můžete získat na fóru RootzWiki nebo XDA.

V tenkém a lehkém těle Nexusu 7 nalezneme sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280×800 pixelů krytý odolným sklem Gorilla Glass, čtyřjádrový procesor Tegra 3 s taktem 1,3 GHz, 1GB RAM a přední kameru pro videohovory. Samozřejmostí je podpora technologií Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Dlouhou výdrž (až 8 hodin přehrávání HD videa) by měla zajistit baterie s kapacitou 4325 mAh. Operačním systémem je nejnovější Android 4.1 Jelly Bean s integrací všech služeb od Googlu.

Nexus 7 je už v tuto chvíli k dostání v některých regionálních verzích Google Play Store. Jeho cena je velmi příjemných 199 dolarů (4 130 Kč) za variantu s 8GB interní pamětí, respektive 249 dolarů (5170 Kč) za 16GB variantu. Při výběru správné verze nezapomeňte na to, že tablet nemá slot na SD karty, proto bude vnitřní paměť jediným dostupným úložištěm pro vaše soubory. K prvním zákazníkům v USA, Velké Británii, Kanadě a Austrálii se Nexus 7 dostal už v polovině července. Spolu s tabletem získá zákazník také kredit v hodnotě 25 dolarů pro stahování aplikací, hudby, filmů a dalšího obsahu z Google Play Store.

via ac