Na scénu se připravuje devíti palcový Kindle Fire

1

Už je to nějaký čas, kdy společnost vydala sedmi palcový tablet Kindle Fire. Ten se těší velké oblibě uživatelů, právě díky své ceně v poměru s vybavením. Je tedy logické, že se Amazon rozhodl pokračovat ve vývoji tabletů a v polovině tohoto roku se chystá vydat dva nové kousky.

Analytik společnosti Pacific Crest – Chad Bartley, vidí u Amazonu slibnou budoucnost. Tento rok odhaduje prodej jejich tabletů na 14,9 milionů, pro srovnání, minulý rok Amazon prodal 12,7 milionu tabletů.

Společnost představí dva nové tablety. Nástupce dnešní Kindle Fire nabídne sedmi palcový displej. Druhý, v porovnání větší a vybavenější tablet bude mít displej o velikosti devíti palců. A pokud se ptáte, co bude s tabletem o uhlopříčce 10,1 palců, k tomuto tématu se výrobce nevyjádřil a tak zůstává na úrovni spekulací.

Ale vraťme se k potvrzeným dvěma tabletům. Jak již bylo zmíněno, oblíbenost tabletů od Amazonu se připisuje zejména jejich ceně, která činí v přepočtu necelé čtyři tisíce. Za tuto částku dostanete poměrně dostatečně vybavené zařízení. Displej využívá moderní zobrazovací technologii IPS. Srdcem tabletu je dvoujádrový procesor od Texas Instruments a pracuje v taktu 1 Ghz. Operační paměť má vymezenou velikost na 512 MB a interní paměť 8 GB. Operačním systémem je samozřejmě Android.

Zdroj: phonearena.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here