Huawei MediaPad 10 Link – dražší desetipalcový tablet z Číny

0

Huawei MediaPad 10 Link je levnější verzí desetipalcového MediaPadu FHD. To však neznamená, že by tablet nenabídl hliníkové tělo a ve většině ohledech také solidní výbavu. Překvapí však poměrně vysoká cena.

Huawei MediaPad 10 Link

Začneme však tím, za co tablet od většiny uživatelů dostane černý puntík. 10,1″ IPS displej má rozlišení jen 1280 x 800 obrazových bodů, což znamená velmi nízkou jemnost 149 ppi. Srdcem přístroje je čtyřjádrový procesor Hisilicon K3V2 (Cortex A9) taktovaný na 1,2 GHz, kterému dělá společnost 1GB RAM. Interní paměť má velikost 16 nebo 32 GB a je možné ji rozšířit pomocí micro SD karty.

K další výbavě Huawei MediaPad 10 Link patří 3mpx zadní fotoaparát, přední kamerka s VGA rozlišením, dvojice reproduktorů s Dolby Surround Sound, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a dokonce také HSDPA (3G) s rychlostí až 42 Mbps. Nevyjímatelná baterie má kapacitu 6 600 mAh a podle výrobce by měla na jedno nabití zvládnout 6 hodin hraní her nebo 8 hodin přehrávání videa. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean.

Huawei MediaPad 10 Link je v současné době v prodeji na indickém trhu, kde je k dostání za v přepočtu 8 300 Kč. Zatím není jasné, zda bude tablet v budoucnu k dostání také v Evropě.