HP Slate 7 – levný dvoujádrový tablet s Jelly Beanem a Beats Audio

0

hp slate 7

Americká společnost Hewlett Packard po mnoha spekulacích konečně vstoupila na trh s androidími tablety. Úplně prvním zástupcem není špičkový tablet, jak se původně očekávalo, ale naopak jeden z nejlevnějších značkových tablet na trhu. HP Slate 7 nabídne za cenu 169 dolarů (v přepočtu 3 275 Kč) poměrně zajímavou výbavu.

Tablet je vybaven 7″ displejem s rozlišením 1024 x 600 pixelů a širokými pozorovacími úhly, dvoujádrový procesor typu Cortex A9 běžící na frekvenci 1,6 GHz, 1GB RAM a 8GB interní paměť, kterou lze dále rozšířit díky přítomnosti slotu na microSD karty. Na zadní straně najdeme 3mpx fotoaparát a vpředu se nachází VGA kamerka pro videohovory.

Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean, který je dle prvního dostupného screenshotu doplněn jen o lehčí uživatelskou nadstavbu. Jako příjemný bonus můžeme brýt podporu technologie Beats Audio pro kvalitnější zvukový zážitek, která se dosud nacházela jen v androidích zařízeních od HTC. Svou tloušťkou 10,7 mm a hmotností 369 gramů patří HP Slate 7 mezi malými tablety k průměru.

HP začne svůj tablet Slate 7 nabízet v dubnu letošního roku za už zmíněnou cenu 169 dolarů (3 275 Kč). Dostupnost zatím byla potvrzena jen pro USA, kde by měl být navíc tablet dostupný ve více barevných provedeních.

via ac