Dell představil tablety Venue 7 a Venue 8 s Androidem

0

Už se zdálo, že to Dell na poli zařízení s Androidem po neúspěchu s řadou Streak nadobro vzdal. Po několika letech se však slavný americký výrobce pokusí o reparát se dvěma menšími tablety Venue 7 a Venue 8. Pokud máte značku Dell spojenou zejména s přístroji pro podnikovou sféru, možná vás dvojice nových tabletů překvapí – jedná se totiž levné modely, jejichž cena začíná na 149 dolarech.

Dell Venue 7
Dell Venue 7

Číslice v názvu obou zařízení odpovídá úhlopříčce displeje, ale rozlišení 1280 x 800 obrazových bodů a technologie IPS je shodná pro obě novinky. Taktéž použitý dvoujádrový procesor Intel Z2580 (Clover Trail+) běžící na frekvenci 2 GHz je stejný u obou tabletů. Venue 7 má 3mpx zadní fotoaparát a přední VGA kamerku pro videohovory, u dražšího Venue 8 výrobce zvolil fotoaparáty s rozlišením 2 a 5 mpx.

Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean, Dell však slibuje aktualizaci na chystaný Android 4.4 KitKat. Menší model bude k dostání jen ve verzi s 16GB vnitřní pamětí a u většího modelu si budou moct zájemci vybírat z 16GB a 32GB verze. Slot na micro SD ale naštěstí nebude chybět u žádné z nabízených verzí.

Dell Venue 8
Dell Venue 8

Dell Venue 7 by měl stát už zmiňovaných 149 dolarů  (2 850 Kč bez daně). Za Dell Venue 8 si zákazníci pochopitelně připlatí, jeho cena bude údajně začínat na 179 dolarech (3 400 Kč bez daně). Uvedené ceny platí pro tablety s Wi-Fi, ale výrobce slibuje i příchod LTE variant, které nejspíš budou o několik desítek dolarů dražší.

Tablety by se měly začít prodávat už 18. října, a to v USA a dalších vybraných zemích. Zatím nebylo potvrzeno, zda se Dell Venue 7 a Venue 8 objeví na českém trhu.

zdroj: CNET, Talk Android

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here