[CES] První pořádné videopředstavení ASUS Padfone

1

Nejzajímavější zařízení představené v roce 2011? Inu, těžká to otázka. Mnozí by na ni zajisté odpověděli ASUS EeePad Transformer Prime, případně Samsung Galaxy Note, osobně si však myslím, že chybně. Pravá revoluce z roku 2011 se totiž na trhu dle mého názoru ještě není a celkově se toho o ní moc neví, ano, mám na mysli tabletofon ASUS Padfone.

A nepíši o něm jen tak nadarmo, ačkoliv má být totiž oficiálně představen až na barcelonském MWC, tak se ve formě funkčního prototypu objevil i na CESu a dokonce byl poskytnut serveru phandroid na krátké ozkoušení.

Předem je třeba říci, že šlo o opravdu ranou verzi jak softwaru, tak hardwaru, takže všechny drobné záseky, přítomnost jak softwarových, tak i hardwarových tlačítek na displeji není třeba brát na vědomí. I přes těchto pár nedostatků šlo však prý o velmi příjemné zařízení a to jak konceptem tak i dílenským zpracováním, které obzvláště díky přítomnosti hliníku působilo poměrně kvalitně.

Jinak kromě krátké ukázky tabletového docku a samotného srdce zařízení a tedy telefonu bohužel nic nového nemáme. Stále tak nevíme, jakým přesně procesorem bude zařízení poháněno ani jaká bude baterie a velikost RAM. Jediné novinky jsou, že již teď prototyp běžel na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich a v telefonní části obsahoval 4.3“ IPS+ displej s z největší pravděpodobnosti HD rozlišením, microUSB a miniHDMI port a 8MPx zadní kameru.

Na další novinky si tak asi bohužel budeme muset opravdu počkat do MWC. Rozhodně ale předpokládáme, že to bude stát za to.

Zdroj: phandroid