[CES] Lenovo představil dvojici tabletů IdeaPad K2 a IdeaPad S2

1

Pomalu se nám začíná rozjíždět jeden z největších veletrhů spotřební elektroniky nového kontinentu a dost možná i celého světa, las vegaský Customer Electronic Show, zkráceně CES. A to s sebou samozřejmě přináší pěknou kupu nových zařízení od všech možných (a možná i nemožných) výrobců.

A jedním z takových výrobců, kteří na CESu již pár androidích zařízení představily je i hlavně díky velmi kvalitním notbookům známé Lenovo. To však dnes nezůstalo pouze u již uvedené chytré televize a telefonu a představilo také dva následníky řady IdeaPad, Lenovo Idea Pad K2 a S2.

První se podíváme na výkonnější kousek, Lenovo Idea Pad K2, který jako takový není úplnou novinku, jako takový byl již předpovězen dříve. Poměrně nepřekvapivě tak nabídne 10.1“ IPS displej s HD rozlišením (1920×1200), čtyřjárový procesor Tegra 3, 8MPx zadní fotoaparát, čtveřici reproduktorů a dokonce i u tabletů poměrně vzácnou čtečku otisků prstů.

Operačním systémem poté bude Android v nejnovější verzi, tedy 4.0. Tablet zatím nebyl oznámen na žádný trh, jeho příchod se však očekává jak do Ameriky, tak i do Evropy a to někdy na přelomu prvního a druhého čtvrtletí tohoto roku.

Druhou a možná trochu méně zajímavou novinkou bude Lenovo Idea Pad S2. Oproti výkonnějšímu bratříčkovi totiž nabídne klasický 10.1“ IPS displej s rozlišením 1280×800, dvoujádrový Qualcomm Snapdragon 8960 procesor taktovaný na 1.5 GHz, 1GB RAM, 5MPx zadní fotoaparát, 1.3MPx přední videokaemerku a klasickou sadu portů.

Kromě toho k němu bude možné po vzoru originálního Transformeru od ASUSu možné dokoupit klávesnicový dok s baterií, která by měla být schopna tablet napájet až 20 hodin, a dodatečnými porty

Bohužel ani u tohoto tabletu zatím nepadlo ani slovo o dostupnosti. Vzhledem k tomu, že však také nabídne Android 4.0, tak počítáme s podobnou dostupností, jako u modelu K2.

Zdroj: smartmania, themobileindian

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here