Cena dílů pro výrobu Nexusu 7 je 184 dolarů

4

Pokud náš web čtete pravidelně, tak pro vás jistě nebude novinkou informace o prodejní strategii, kterou Google používá u nového tabletu Nexus 7. Americký gigant totiž nevydělává na hardwaru, ale až na následném prodeji digitálního obsahu v Google Play Store.

Při nedávném výzkumu byla cena všech hardwarových komponentů použitých pro výrobu 8GB varianty Nexusu 7 vyčíslena na 184 dolarů (3850 Kč). Prodejní cena tabletu je přitom jen 199 dolarů (4165 Kč) a Google navíc jako bonus přidává poukaz v hodnotě 25 dolarů na stahování z Google Play Store. Nesmíme zapomenout zdůraznit, že zmíněných 184 dolarů je cena pouze za použité díly a nezahrnuje tedy další výdaje jako například vývoj, montáž a reklamu.

Google ale nabízí také 16GB verzi tabletu, jehož cena je 249 dolarů (5210 Kč). Ačkoliv cenový rozdíl mezi nabízenými verzemi Nexusu 7 činí 50 dolarů, jediným rozdílem u 16GB verze je použití jedné NAND paměti navíc, jejíž hodnota je 8 dolarů. Zatímco na levnější verzi tabletu tedy Google a Asus zpočátku nevydělají prakticky nic, u dražší verze by mohl výdělek činit až několik desítek dolarů za jeden prodaný kus.

V tenkém a lehkém těle Nexusu 7 nalezneme sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280×800 pixelů krytý odolným sklem Gorilla Glass, čtyřjádrový procesor Tegra 3 s taktem 1,3 GHz, 1GB RAM a přední kameru pro videohovory. Samozřejmostí je podpora technologií Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Dlouhou výdrž (až 8 hodin přehrávání HD videa) by měla zajistit baterie s kapacitou 4325 mAh. Operačním systémem je nejnovější Android 4.1 Jelly Bean s integrací všech služeb od Googlu.

Nexus 7 je už v tuto chvíli k předobjednání v některých regionálních verzích Google Play Store. Jeho cena je velmi příjemných 199 dolarů (4 130 Kč) za variantu s 8GB interní pamětí, respektive 249 dolarů (5170 Kč) za 16GB variantu. Při výběru správné verze nezapomeňte na to, že tablet nemá slot na SD karty, proto bude vnitřní paměť jediným dostupným úložištěm pro vaše soubory. K prvním zákazníkům v USA, Velké Británii, Kanadě a Austrálii by se Nexus 7 měl dostat už v polovině července. Spolu s tabletem získá zákazník také kredit v hodnotě 25 dolarů pro stahování aplikací, hudby, filmů a dalšího obsahu z Google Play Store.

zdroj: pa

4 KOMENTÁŘE

  1. Ale Google ty díly určitě nekupuje za koncové ceny :-). Tak že ve skutečnosti asi něco vydělá. Kdyby ne, tak by porušil zákony (nekalá soutěž …).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here