Canonicals vydalo první verzi instalátoru Ubuntu pro Nexus 7

4

Projekty snažící se přinést plnohodnotné linuxové distribuce na androidí zařízení nejsou vcelku nic nového. Nebývá u nich nicméně zvykem, aby za nimi přímo stála nějaká větší firma a aby měli jednoduchý a i pro běžného smrtelníka srozumitelný návod na instalaci.

A právě proto je projekt snažící se dostat Ubuntu na Nexus 7 zajímavý. Pracuje na něm totiž společnost Canonicals, která mimochodem stojí za Ubuntu jako takovým, a navíc má i ve dnes vydané developer preview verzi poměrně pochopitelný návod na instalaci.

Jediným drobným problémem je zatím fakt, že pro instalaci Ubuntu na Nexus 7 je nutné mít Ubuntu, konkrétně ve verzi 12.04 LTS nebo vyšší, nainstalované i na počítači. Vzhledem k tomu, že je dostupné zdarma, to nicméně není až zas taková překážka.

Při zkoušení je také nutné mít na paměti, že projekt zatím není ve finální verzi a tedy, že Ubuntu na Nexusu 7 nebude fungovat úplně korektně. Konkrétně prý zatím nejde přetáčet obrazovku, využívat bluetooth a určité problémy se objevují i při rychlém skrolování.

Na druhou stranu, celý proces je relativně jednoduše zvratitelný, takže pokud jste alespoň trochu šílení a máte doma Nexus 7, tak Ubuntu určitě zkuste.

Zdroj & návod: Ubuntu (Návod), Ubuntu (FAQ) via talk

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here