Asus Transformer Prime: odemknutí bootloaderu, aktualizace na Ice Cream Sandwich a ještě jednou GPS

8

Asus dnes zveřejnil několik nových informací o svém Transformeru Prime. První dvě z nich, týkající se bootloaderu a aktualizace Androidu, jsou pozitivní. Naopak ta třetí o dalším vývoji problémů s GPS už případné zájemce či majitele tohoto tabletu příliš nepotěší.

1) Možnost odemknutí bootloaderu

Včera jsme vás informovali, že Asus se podobně jako před časem HTC, rozhodl zamknout u Transformeru Prime bootloader. Zděšená komunita na xda-developers a jiných fórech okamžitě projevila svůj nesouhlas. Výrobce nyní oznámil, že bootloader půjde „oficiálně“ odemknout přes speciální nástroj. Zákazník při tom ale i přesto ztratí originální záruku a nebude mu umožněno nakupovat některý obsah (v USA například filmy a hudbu z Android Marketu). Podobný způsob odemykání bootloaderů svých zařízení před časem zvolilo také už jednou zmiňované HTC.

Důvodem uzamčení bootloaderu jsou podle vyjádření Asusu „požadavky poskytovatelů obsahu“. Největší nevýhodou uzamčeného bootloaderu pro běžné uživatele je například znemožnění instalace alternativních androidích ROM.

2) Ice Cream Sandwich již v lednu

Druhá pozitivní zpráva se týká aktualizace na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Podle nejnovějších oficiálních informací se totiž uživatelé Asusu Tranformer Prime dočkají zmrzliny už 12. ledna. Update bude probíhat OTW cestou (nutné připojení tabletu USB kabelem k PC) a dočkají se ho všichni uživatelé na světě naráz.

3) Problémy s GPS nelze odstranit

A nakonec jedna špatná zpráva. Už jedno zmiňované problémy s GPS (viz náš článek zde) jsou totiž způsobeny  hardwarem a nelze je tedy opravit aktualizací softwaru. Asus uvedl, že GPS čipy použité v Transformeru Prime nejsou kvalitou srovnatelné s profesionálními, a že kovový kryt tabletu může ovlivnit výkon GPS. K dispozici tedy není žádná možnost opravy. Výrobce dokonce odstranil informace o GPS z oficiálních specifikací Transformeru Prime.

zdroj: Asus Facebook

 • …No…Name…

  No…už se těším, až se mi dostane do ruky. Né že bych u 10″ tabletu potřeboval GPS jako navigaci do auta, ale tenhle fail moc nechápu. To ho netestovali, že na to sami nepřišli?

  • lennyd

   Testovali, ale v laboratorních podmínkách … ven pro normální testování s ním asi nikdy nikdo nevylezl. A marketing/vedení tlačí na uvedení produktu na trh a pořádné testy udělají nakonec až uživatelé, jako vždy 🙂

 • krwell

  Tak já osobně se na Prime těšim moc a i přes to, že jsem četl že bude zamčený bootloader tak mě to ani na chvilku neodradilo, protože jsem věřil v to, že se ASUS umoudří a nebo to po nějaký době rozlousknout kluci z XDA, což se stalo. K GPS: opravdu si nekupuju Prime kvůli tomu abych si na něj koupil nějakej držák do auta a používal ho jako navigaci, myslím, že by to bylo dost nepraktické. Když potřebuju GPS tak mám Galaxy S2, takže mě to moc nechybí. Stejně GPS použiju tak jednou za 2 tejdny když se potřebuju někam dostat kde to neznám. Popřípadě když jdu lovit kešky, ale na to myslím, že by 10″ placka taky nebyla nejvhodnější 😀

  • lennyd

   Stoprocentní souhlas, vidím to taky tak. Víc mne ale mrzí absence 3G (doufám že půjde aspoň nějak připojit SGSII přes bluetooth/usb tethering – i když samotný tablet nemá USB, tak dock s klávesnicí ano)…

  • …No…Name…

   Což já neříkám že si kvůli tomu Prime nekoupím…už ho mám dlouho předobjednaný 🙂

   Jen to ale u nejočekávanějšího tabletu nedokážu pochopit…to už za chvilku můžou říct – Ta nová tegra nešlape moc dobře, takže vám 2 jádra zamkneme 😀

 • Daxter

  A je nějaké oficiální vyjádření k wifi? a ten odemčený bootloader šlo by pak přes to třeba tam nainstalovat Windows 8 + androidu 4?

  Díky