ASUS Transformer Prime lze nyní odemknout

4

Jak ASUS před několika týdny slíbil, tak dnes také splnil a vydal oficiální nástroj na odemknutí původně šifrováním uzamčeného bootloaderu. Narozdíl od HTC, které má svůj nástroj na odemykání poměrně složitý, jde o jednoduchý .apk soubor, který stačí nakopírovat na tablet a nainstalovat (zapnutím).

Jediným požadavkem pro použití je předchozí aplikace aktualizace na Android 4.0 Ice Cream Sandwich, tu však má stejně již většina majitelů dávno nainstalovanou. Jak jsme již informovali dříve, tak aplikací také natrvalo ztratíte nárok na záruku, proces je totiž, alespoň prozatím, nevratný.

Na druhou stranu získáte možnost instalace vlastních nebo jinými upravených ROMek jako například CyanogenMODu a dalších.

Graf ceny produktu Asus EEE Pad Transformer Prime TF201-1I099A 64GB zlatý poskytuje server Heureka.cz

Zdroj & link ke stažení nástroje: ASUS via The Verge, androidcentral

 • daxter

  Ahoj, když si takhle muj asus odemknu bude mi fungovat cpu tuner ? (https://market.android.com/details?id=ch.amana.android.cputuner&hl=cs)

  • Petr Houška

   S originální ROM (a kernelem) asi ne. Ale jist si nejsem, tablet nevlastním.
   Nicméně do pár dní tady určitě budou kernely s plnohodnotnou podporou všech takovýhle prográmků.

 • smartin

  „…získáte možnost instalace vlastních nebo jinými upravených ROMek jako například CyanogenMODu a dalších.“

  – trochu upřesním: možnost instalace CyanogenMODu nezískáte, protože CM zatím není dostupný pro ATP. Myslim že v součastnosti je dostupná pouze jedna custom ROM a to Virtuous Prime (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1511839)

  • Už první buld CM9 unikl ;).
   A samozřejmě to bylo psáno výhledově, ve smyslu až bude, tak to půjde.