Asus Transformer Pad Infinity: dostupnost a cena na evropském trhu

0

Asus Transformer Pad Infinity (TF700T) se po svém nedávném debutu v USA začne prodávat také na evropských trzích. Britské zastoupení výrobce uvedlo, že se na tamním trhu začne 64GB verze tabletu prodávat 31. srpna. V balení s mobilním dokem bude novinka stát 600 liber (19 500 Kč). Později se na pultech obchodů objeví také levnější varianty s jinými velikostmi vnitřní paměti.

Nás samozřejmě nejvíce znamená, kdy se Transformer Pad Infinity začne prodávat v České republice a na Slovensku. Podle místního zastoupení Asusu by se tak mělo stát už během srpna. Tato informace ale byla zveřejněna před několika týdny a pravděpodobně už není platná. Je totiž velmi nepravděpodobné, že se u nás tablet začne prodávat dříve než ve Velké Británii. Očekáváme tedy, že Asus Transformer Pad Infinity bude v ČR a SR dostupný až během září.

I když Asus tento tablet uvádí jako nový model, jde ve skutečnosti jen o vylepšený Transformer Prime. Na zadní straně nalezneme plastovou lištu, která by měla pomoct vyřešit známé problémy s příjmem GPS signálu s nimiž se potýká starší model.

Ve výbavě Transformeru Pad Infinity nalezneme 10,1palcový displej technologie Super IPS+ s rozlišením 1920 x 1200. Použitý procesor se liší v závislosti na tom, zda je o verzi s 3G a LTE nebo jen Wi-Fi. Zatímco Wi-Fi verze má čtyřjádrový procesor Tegra 3 taktovaný na 1,6 GHz, zájemci o 3G/4G LTE verzi se budou muset spokojit s dvoujádrovým Snapdragonem S4 s taktem 1,5 GHz. Důvodem je to, že NVIDIA až nedávno představila procesor Tegra 3 s podporou LTE. Proto má Transformer Pad Infinity s 3G a LTE papírově slabší procesor Qualcomm, který ale LTE podporuje.

Nesmíme zapomenout na dvojici fotoaparátů (8mpx zadní, 2mpx přední), které umí natáčet video v HD rozlišení. Operačním systémem je samozřejmě Android 4.0 Ice Cream Sandwich, výrobce ale slibuje brzkou aktualizaci na Jelly Bean. Vnitřní paměť se v závislosti na zvolené konfiguraci pohybuje v rozmezí 16 GB – 64 GB.

  • rozměry: 263 x 180,8 x 8,5 mm
  • hmotnost: 586 g
  • baterie: kapacita 25 Whr, Li-Pol

zdroj: pa