Ainol Novo 7 Venus aneb napodobenina Nexusu 7

6

Na trh se dostal zajímavý tablet od známé čínské firmy Ainol. Ta novinku pojmenovala Novo 7 Venus a designově i komponenty se docela podobá populárnímu Nexusu 7. Kromě výbavy zaujme i cenou – bude totiž levnější, než již zmiňovaný Nexus.

Pojďme se ale podívat, co všechno tento tablet obsahuje. Tablet disponuje 7″ displejem s rozlišením 1280x800px, jako procesor zde firma Ainol použila čtyř-jádrový Actions ATM7029 s taktem 1,5 GHz. Dále v tabletu nalezneme 1GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, 2MP zadní kameru a na přední části VGA kameru. Celý tablet poběží na systému Android 4.1 Jelly Bean.

A teď to nejzajímavější, co je u těchto tabletů – cena. U tohoto tabletu firma nasadila cenovku 155 dolarů, což je v přepočtu necelé 3 tisíce Kč. Otázkou ovšem je, jestli se nevyplatí připlatit a koupit Nexus 7, který je sice dražší o 45 dolarů a neobsahuje zadní kameru , ale zase obsahuje GPS a hlavně budete mít jistotu, že tablet má nějakou podporu.

 

Zdroj: ph

6 KOMENTÁŘE

  1. Ainoly jsem měl rád, dokud se u nás oficiálně neprodávaly… Teď když vidím, kolik na ně máme v CZCčku reklamací, už je až tolik nemusím 🙂 Takže já bych si raději připlatil 🙂

    • Vše je samozřejmě počítáno do amerických cen – tedy u nás si musíte přičíst CLO a DPH. Tím pádem tento tab nebude stát 3000, ale například 4,5 tisíce.
      Stejně bych doporučil připlatit si a zakoupit Nexus, který je na tom lépe.

  2. Máme doma Ainol Flame a funguje bez výhrad. Když jsem s dětmi probíral jaký tablet, tak u Nexusu byla největší výtkou absence paměťové karty – ze 16GB máte k dispozici 12, a ty se dosti rychle zaplní, pokud si nainstalujte pár větších her, nedej bože si chcete pustit film.
    GPS nám opravdu nechybí, výkon také je dostatečný, i když jde jen o doujádro. Naopak potěšila už zmíněná microsd karta, HDMI a v neposlední řadě opravdu pěkný IPS displej.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here